RU

Генпрокуратура викрила міліцію у незаконній масовій дактилоскопії

29.12.2009, 14:31

Генеральна прокуратура України внесла Міністерству внутрішніх справ розпорядження про усунення "істотних порушень конституційних прав і свобод громадян з боку посадових осіб органів внутрішніх справ". Йдеться про незаконну дактилоскопію.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, проведені відомством перевірки встановили, що всупереч вимогам статей 28, 29, 32 Конституції України, а також п. 11 ст. 11 Закону України "Про міліцію" працівники органів внутрішніх справ проводять дактилоскопію громадян, яких затримують за вчинення різних адміністративних правопорушень, а також доставляють у чергові частини для "встановлення особистості", "відроблення", "за підозрою у вчиненні злочину" тощо.

Генеральна прокуратура вимагає "негайно припинити незаконну дактилоскопію, яка заподіює істотний збиток громадянам, а також принижує їх".

Крім того, керівник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко у коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ наголосив, що здійснення незаконної дактилоскопії співробітниками МВС за своїми масштабами охоплює всю державу. За його словами, скарги від громадян з цього приводу надходять до ГПУ з усіх регіонів України. Називаючи можливі причини такого явища, Ю.Бойченко передбачив, що дактилоскопія у випадках, коли немає законних підстав для її проведення, може здійснюватися з метою психологічного впливу на затриманого.

Також Ю.Бойченко наголосив, що у деяких випадках співробітники МВС проводять дактилоскопію навіть при затриманні людини для встановлення особистості. За його словами, у Міністерстві внутрішніх справ з розумінням сприйняли зауваження ГПУ і відомство вже здійснює відповідні заходи для усунення цього порушення.

Водночас у прес-службі МВС України не взялися коментувати ситуацію, що склалася. У департаменті у зв'язках з громадськістю Міністерства зазначили, що їм необхідно ознайомитися з розпорядженням Генпрокуратури, і після цього буде зроблено необхідний коментар.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини