RU

Геном горил майже на 99% збігається з людським - вчені

01.04.2016, 11:21
Геном горил майже на 99% збігається з людським - вчені - Фото
Фото: Max Block / Flickr
Генетики Вашингтонського університету розшифрували геном горили Сюзі, яка мешкає в чиказькому зоопарку ім. Лінкольн Парку. З'ясувалося, що відмінність між сукупністю генів в хромосомному наборі горили і людини становить усього 1,6%. Таким чином, генетично людина і горила ближче, ніж вважалося раніше, і велика схожість генома людини - тільки з мавпами бонобо і шимпанзе, пише  Reuters.

Вчора, 31 березня, вчені представили секвеновану версію генома горили, створену на основі ДНК 12-річної мавпи Сюзі. Перша генетична карта горил була створена в 2012 році, проте результати дослідження вашингтонських вчених заповнюють багато наукових прогалини.

Ті відмінності, які існують між геномами горили і людини, зачіпають імунну і репродуктивну системи, сенсорне сприйняття, вироблення кератину і інсуліну.

Читайте також: Вченим вдалося вирізати код ВІЛ з генома заражених клітин

Подальше порівняння геномів дозволить виділити в людському геномі ділянки, відповідальні за пізнання, мовні та поведінкові навички, а також неврологічні захворювання.

Метою роботи вашингтонських генетиків заявлено створення повного генетичного порівняльного каталогу людей і людиноподібних мавп. За словами дослідників, еволюційні лінії людини і горили розділилися близько 8,5-12 млн років тому.


Читайте також: В Британії дозволили генетично модифікувати ембріони людини

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини