RU

Гендиректор Макіїввугілля назвав свою версію аварії на шахті Бажанова

02.08.2011, 17:15

Генеральний директор ДП Макіїввугілля Станіслав Толчин припускає, що аварія на шахті ім. Бажанова в м. Макіївка сталася через неякісний бетон в основі баштового копра.

"Взято проби бетону, який знаходився в основі цього баштового копра - вони не відповідають стандартам. Це одна з причин, тобто міцність бетону набагато нижче, ніж повинна бути", - повідомив Толчин, якого цитує Інтерфакс-Україна.

З його слів, остаточний висновок буде зроблений урядовою комісією "десь через два тижні". За даними Толчина, будівництво баштового копра шахти ім. Бажанова почалося ще в 1957 році. У 70-х підйомну машину шведського виробництва замінили на радянський аналог, який в той же час був втричі важчим і потужнішим за динамічним навантаженням.

Зі слів гендиректора Макіїввугілля, всі норми і правила експлуатації баштового копра на шахті ім. Бажанова були дотримані, а інститут, "який контролює ці питаннями, видав дозвіл на експлуатацію баштового копра шахти Бажанова до 1 січня 2013 року".

До цілісності споруди протягом довгих років експлуатації, зі слів Толчина, у різних комісій претензій не було. "Там були дрібні зауваження, всередині ми ж все це досліджували разом з комісією… Тріщинуватості, таке зауваження, підштукатурити. Тобто до цілісності споруди жодного разу не було претензій", - повідомив він.

Зі слів гендиректора ДП, на даний час відсторонено від виконання обов'язків головного інженера шахти ім. Бажанова.

Трагедії на українських шахтах: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини