RU

Франциск офіційно став головою католицької церкви

19.03.2013, 14:27
Франциск офіційно став головою католицької церкви - Фото
Папа римський Франциск (фото - ЕРА)
У Ватикані завершилася урочиста меса за інтронізації Папи Римського Франциска. Свідками сходження нового понтифіка на Священний престол стали близько мільйона людей, що зібралися на площі Святого Петра, і мільйони телеглядачів по всьому світу, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Католики з різних країн світу, які заповнили головну площу Ватикану, розмахували своїми національними прапорами та тріумфували з нагоди набуття нового голови церкви. Перед початком меси Франциск проїхав на машині по площі Святого Петра, щоб привітати віруючих. Потім він спустився до перших рядів і благословив усіх присутніх.

Після виголошення проповіді його нарядили у виткану з вовни ягнят папську мантію і вручили йому кільце рибака із зображенням святого Павла, який тримає два ключі. Після виконання церковним хором знаменитої "Глорії", папа за традицією виголосив молитву дня. Церемонію продовжили читання віршів із Старого і Нового заповіту і мова нового понтифіка, в якій особливу увагу він приділив біднякам, пообіцявши подбати про них.

Варто відзначити, що церемонія інтронізації - це певна данина традиції, а формально Франциск отримав папські повноваження відразу після обрання, 13 березня 2013 року. У папи Франциска вже майже тиждень є робочий розклад. Завтра він зустрінеться з представниками християнських церков.

Нагадаємо, Франциск попросив зробити церемонію менш помпезною, ніж зазвичай. Раніше він заявив, що взагалі має намір бути скромніше своїх попередників. За відомостями кореспондентів, інтронізація Франциска пройшла куди скромніше, ніж всі попередні зведення на престол в новітній історії. Наприклад, кільце, яке було йому вручено, не нове і виготовлено не з золота, як у Бенедикта XVI, а з позолоченого срібла.

Франциск народився в Аргентині і став першим латиноамериканцем, який очолив Римо-католицьку церкву. Він змінив у Ватикані 85-річного Бенедикта XVI, який став першим понтифіком, відрікся від престолу за останні 600 років.

Досьє на Франциска

 Інтронізація нового папи: Франциску вручили символи служіння

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини