RU

Firefly Aerospace українця Максима Полякова виконає 2 запуски ракет у 2021 році

29.12.2020, 16:13
Firefly Aerospace українця Максима Полякова виконає 2 запуски ракет у 2021 році - Фото
Фото: Firefly

Компанія Firefly Aerospace, розробник ракет-носіїв і космічних апаратів, підписала угоду про про послуги із запуску з Adaptive Launch Solutions (ALS), розробником обладнання і авіоніки. Компанії планують чотири запуски ракети Alpha починаючи з 2021, йдеться в пресрелізі Firefly.

Firefly готується до дебютного польоту ракети-носія Alpha на початку 2021 року. Передпольотне випробування першого та другого ступеня успішно завершені, а стартовий майданчик космічного комплексу бази ВПС Ванденберг готується до запуску.

"Малі ракети забезпечують власникам невеликих супутників доступ в космос за розумною ціною, що відповідає їхнім програмам і бізнес-цілям", – сказав Філ Сміт, генеральний директор ALS. "Наша угода з Firefly Aerospace забезпечить гнучкість і оперативність, необхідну державним операторам і комерційним власникам. Відповідно до угоди, ALS є постачальником послуг із запуску ракет Alpha 2 і 3, які заплановані на 2021".

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

У Firefly відзначили, що угода дозволить компанії розширити спектр послуг із запуску, а також використовувати напрацювання і обладнання ALS для "інтеграції первинних і вторинних корисних навантажень для майбутніх запусків Alpha". "Firefly вже практично заповнила список корисного навантаження на 2021 і зосереджена на плануванні запусків у 2022 році. Попит на доступ до низької навколоземної орбіти стрімко зростає, і Firefly забезпечить надійні та економічні малі ракети-носії в галузі", – додав власник Firefly Aerospace Макс Поляков.

У 2017 році збанкрутілу через вихід з проєкту євроінвестора Firefly Space Systems, засновану інженером Томом Маркузічем, викупив український бізнесмен Максим Поляков. Офіси Firefly Aerospace розташовані в американському Остіні і Дніпрі. Основне виробництво вузлів ракети зосереджено в штаті Техас, однак частково обладнання розробляється і в Україні. Створюють ракети Alpha (до 1 т вантажів на НОО (200 км) і до 600 кг – на ССО (500 км), цінник запуску – $ 15 млн), Beta (до 4 т на НОО, і до 3 т – на ССО) і місячний посадковий модуль Genesis за програмою Artemis.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини