14.06.2018, 13:26

Філарет: 10 ієрархів УПЦ МП підтримали томос про автокефалію

Філарет: 10 ієрархів УПЦ МП підтримали томос про автокефалію - Фото
Патріарх Філарет (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

За словами патріарха Філарета, приблизно 2/3 Московського патріархату виступають за приєднання до Київського

Реклама
Реклама

Десять ієрархів Української православної церкви Московського патріархату підписали звернення до патріарха Варфоломія про надання томосу на автокефалію української церкви. Про це заявив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет в інтерв'ю Українській правді.

"Ми знаємо, що підписалися близько 10, але публічно заявили два", - зазначив він.

На запитання, чи не покарає Москва тих, хто підтримав звернення, Філарет відповів: "А коли буде Томос, коли утворюється єдина Помісна українська церква, то боятися вже не буде кого. Вони будуть вільно приєднуватися і ми всі будемо складати одну Українську православну церкву".

За даними Філарета, приблизно 2/3 Московського патріархату виступають за приєднання до Київського.

Він додав, що якщо Україна не отримає томос, це означатиме, що Москва перемогла Вселенського патріарха, і вона є найвпливовішою церквою.

"Але, як би там не було, Київський патріархат продовжить рости. До нас будуть приєднуватися і з Автокефальної церкви, і з Московського патріархату, як це відбувається зараз. А прийде час - нас визнають. Не можуть не визнати одну з найбільших церков у світі", - сказав патріарх.

На думку Філарета, створення Єдиної помісної української православної церкви позбавить РПЦ безпрецедентного впливу і принесе мир в православ'я.

На повідомлення Російської православної церкви про те, що це спричинить глобальний розкол православ'я, патріарх Філарет відповів, що "це буде не розкол, а відділення Московського патріархату і ще, може, кількох церков, які підуть за ним".

"Треба розрізняти розкол і розділення. Розкол - це коли вносяться якісь зміни у вчення, в канони. Тоді це розкол. А коли віра православна залишається єдиною, канони залишаються єдиними, то це не розкол. Це можна називати розколом, але це неграмотно", - наголосив Філарет.

Він додав: "Нас теж називають розкольниками. А ми не розкольники, ми просто відділилися від Москви".

22 квітня Вселенський патріархат почав процедури, необхідні для надання автокефалії УПЦ.

Пізніше стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій в питанні надання томосу про автокефалію має намір координувати свої дії з іншими помісними церквами світу.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net в Twitter, Facebook, Інстаграм: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама