RU

Facebook скасує заборону на новини в Австралії

23.02.2021, 11:44
Facebook скасує заборону на новини в Австралії - Фото
Facebook (фото – depositphotos.com)

Компанія Facebook відновить доступ австралійських ЗМІ в соцмережу після того, як влада країни запропонувала поправки до закону, покликаному змусити технічних гігантів платити за медіа-контент, що відбивається на їх платформах. Про це заявив голова управління скарбницею Австралії Джош Фріденберг, передає Reuters.

Влада Австралії запропонувала Facebook внести чотири поправки в закон, що зобов'язує Facebook, Google та інші платформи платити новинним сайтам за їх контент. Угоду уклали після переговорів між Фріденбергом і головою Facebook Марком Цукербергом.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Поправки передбачають, що після набуття законом чинності влада Австралії повинна буде за один місяць повідомляти цифрові платформи про те, що ті повинні виконувати цей закон.

При прийнятті рішення влада повинні враховувати, чи внесла  платформа "значний внесок у стабільність австралійської новинної індустрії", уклавши угоди з австралійськими медіа. Крім цього поправки передбачають двомісячний період посередництва між платформою і медіа-компанією, перш ніж втрутиться призначений державою арбітр.

Віцепрезидент Facebook з питань співробітництва з новинними організаціями Кемпбелл Браун повідомив, що компанія відновить новинний контент з Австралії протягом декількох днів.

  • 5 лютого компанія  Google запустила в Австралії платну новинну платформу News Showcase, на якій розміщується контент ЗМІ, отриманий в рамках укладеного контракту.
  • 18 лютого адміністрація Facebook відключила функції публікації, перегляду та розповсюдження місцевих і міжнародних новин для всіх користувачів в Австралії через наміри уряду країни запровадити кодекс ведення переговорів для ЗМІ.
  • Після того, як Facebook вступив у конфронтацію з владою Австралії, заборонивши ділитися посиланнями на новинні сайти на своїй платформі, трафік місцевих ЗМІ почав стрімко падати.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини