RU

Facebook буде позначати сторінки і пости державних ЗМІ

05.06.2020, 13:00
Facebook буде позначати сторінки і пости державних ЗМІ - Фото
Ілюстрація Facebook

Соціальна мережа Facebook додасть спеціальну позначку контрольованим державами ЗМІ, щоб ускладнити для них маніпуляцію громадською думкою. Про це повідомляється в блозі компанії.

Facebook буде приймати рішення про те, чи є видання контрольованим державою, на основі інформації про фінансування і структуру медіакомпаній. Відмітки спочатку з'являться на сторінках ЗМІ, а в США протягом наступного тижня будуть додані до повідомлень у стрічці новин. У відмітках акцентується, що "редакція може частково або повністю контролюватися державою".

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Люди повинні знати, коли отримують новини, що їх можуть публікувати видання під впливом уряду", - написав глава відділу кібербезпеки Facebook Натан Глейхер.

У компанії заявили, що видання, які отримають позначку, але насправді не перебувають під державним контролем, зможуть заявити про це до підтримки - і соцмережа може переглянути рішення.

  • 1 червня десятки співробітників Facebook, включаючи декількох топ-менеджерів компанії, влаштували акцію протесту (віртуальний страйк) проти політики соцмережі щодо постів президента США Дональда Трампа. Цукерберг у відповідь заявив, що правила компанії змінять - на це знадобиться "кілька тижнів".
  • Facebook вклала $130 млн у створення незалежної наглядової ради з питань модерації контенту, рішенням якого буде підкорятися.
  • У квітні Facebook видалила вісім шкідливих мереж. Дві з них - із Росії та Ірану - вели міжнародну діяльність, інші шість - із США, Грузії, М'янми і Мавританії - вели діяльність всередині своїх країн. Акаунти російської мережі велися, зокрема, з окупованого Донбасу і анексованого Криму. За кілька років команда Facebook, яка займається боротьбою зі шкідливим контентом, зросла до 200 осіб.

Читайте російською: Facebook будет помечать страницы и посты государственных СМИ

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини