Філарет попросить у Вселенського собору автокефалії для УПЦ КП

18.01.2013, 10:59
Філарет попросить у Вселенського собору автокефалії для УПЦ КП - Фото
Патріарх Філарет

Патріарх наполягає, що до вирішення питання потрібно залучити інші церкви, що претендують на визнання власної автокефалії

Голова Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія I та предстоятелів помісних православних церков з проханням розглянути питання автокефалії УПЦ КП та ряду інших невизнаних Церков на майбутньому Вселенському соборі.

"Ми твердо переконані, що вирішення питання про автокефалію, про спосіб її проголошення і визнання неможливо без участі і врахування позиції Церков, які в даний момент претендують на визнання власної автокефалії (Української православної церкви Київського патріархату, Охридської архієпископії (Македонської православної церкви), Чорногорської православної церкви та Православної церкви в Америці), суперечить соборним традиціям Православної церкви, самому Священному Писанню, яке закликає вислухати сторони, перш ніж виносити судження", - йдеться у зверненні голови УПЦ КП, опублікованому на офіційному сайті Церкви.

На думку Філарета, будь-яке рішення щодо автокефалії, яке може бути прийняте на Вселенському соборі без участі зазначених Церков, "не вирішить проблему і залишиться безплідним".

Патріарх Філарет мотивує своє прохання тим, що УПЦ КП є однією з найбільших православних церков світу - Священний синод Церкви представляє близько 15 млн. віруючих в Україні, об'єднаних в більш ніж 4,5 тис. громад та очолюваних 40 архієреями.

Досьє на Патріарха Філарета
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев