RU

Філарет попросить у Вселенського собору автокефалії для УПЦ КП

18.01.2013, 10:59
Філарет попросить у Вселенського собору автокефалії для УПЦ КП - Фото
Патріарх Філарет
Голова Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія I та предстоятелів помісних православних церков з проханням розглянути питання автокефалії УПЦ КП та ряду інших невизнаних Церков на майбутньому Вселенському соборі.

"Ми твердо переконані, що вирішення питання про автокефалію, про спосіб її проголошення і визнання неможливо без участі і врахування позиції Церков, які в даний момент претендують на визнання власної автокефалії (Української православної церкви Київського патріархату, Охридської архієпископії (Македонської православної церкви), Чорногорської православної церкви та Православної церкви в Америці), суперечить соборним традиціям Православної церкви, самому Священному Писанню, яке закликає вислухати сторони, перш ніж виносити судження", - йдеться у зверненні голови УПЦ КП, опублікованому на офіційному сайті Церкви.

На думку Філарета, будь-яке рішення щодо автокефалії, яке може бути прийняте на Вселенському соборі без участі зазначених Церков, "не вирішить проблему і залишиться безплідним".

Патріарх Філарет мотивує своє прохання тим, що УПЦ КП є однією з найбільших православних церков світу - Священний синод Церкви представляє близько 15 млн. віруючих в Україні, об'єднаних в більш ніж 4,5 тис. громад та очолюваних 40 архієреями.

Досьє на Патріарха Філарета
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини