RU

Фігуранти Врадіївської справи не визнають себе винними

22.11.2013, 14:41
Фігуранти Врадіївської справи не визнають себе винними - Фото
Фото: nikvesti.com
22 листопада в цивільній палаті Апеляційного суду Миколаївської області колегія суддів Превомайского міськрайонного суду вислухала останнє слово обвинувачених по Врадіївський справі Сергія Рабіненка, Дмитра Поліщука, Євгена Дрижака та Михайла Кудринського.

Як повідомив миколаївський сайт Новости N, першим своє слово виголосив Рабіненко. "Я допомагав слідству. Щиро каюсь. Прошу у Ірини Крашкової вибачення. І прошу вас сильно мене не карати", - коротко висловився він.

Після нього виступив Поліщук. У своєму останньому слові він попросив, щоб майбутні вибори на проблемному "першотравневому" окрузі не вплинули на винесений вирок. "Шановний суд, прошу вас по даній справі винести справедливе законне рішення. На моєму місці - на місці Дрижака і на місці мене - міг бути навіть той самий Поплюжний (співробітник Врадіївського РВВС Олексій Поплюжний, - ред.)... І були б ті самі докази. Хочу сказати одне, що до даного злочину я не причетний і ніякого відношення до нього не маю. Тим більше вибори у нас п'ятнадцятого числа по 132-му окрузі- хочуть, щоб посадили невинних людей. Хочу, щоб суд прийняв справедливе рішення, тому що можуть постраждати невинні особи", - сказав Поліщук.

Дрижак в свою чергу погодився з Поліщуком, що на їх місці могли опинитися інші міліціонери Врадіївського РВВС, і попросив суд винести рішення на основі доказів його захисту.

"Ваша честь, щодо інкримінованих мені правопорушень скажу, що даних злочинів не скоював і ніякого відношення до даного злочину не маю. А також хочу сказати, що дійсно, якби Анатолій Малейчик не назвав потерпілій Крашковій, "Дрижак" і "Поліщук" - були б просто інші прізвища . Наприклад, Поплюжний... Вона конкретно наші прізвища не називала. Що це за докази? Я хочу, щоб ви винесли справедливе рішення за вказаною кримінальній справі, а саме по тих доказам, які ми вам надали", - зазначив Дрижак.

А ось Кудринский стверджував, що його необгрунтовано звинуватили і судять за приховування злочину, а він нікого і не намагався прикривати. На це, як висловився підсудний, у нього не було морального права.

"Прошу, щоб ви зрозуміли мене, що даного злочину я не вчиняв. Хочу, ваша честь, звернути вашу увагу, щоб ви при оцінці моїх доказів, які були, і докази обвинувачення винесли об'єктивну істину. Також хочу попросити вас, щоб ви не звертали увагу на засоби масової інформації, на тиск прокуратури, зібрали всю свою честь, людяність і винесли справедливе рішення щодо мене. Адже я, в першу чергу, людина, по-друге, фахівець своєї роботи і не можу бути позбавлений волі через неправдивих свідчень якої-небудь людини. Я не мав ніякого морального права вкривати когось від скоєного злочину, так як маю матір, дружину, дочку. Я вам вже казав, що не боюся правди - я боюся брехні", - на завершення сказав Кудринский.

Суд у свою чергу оголосив, що виходить до нарадчої кімнати до 29 листопада 2013 року. Тобто, через тиждень колегія вже винесе вирок підсудним.

Нагадаємо, у селищі Врадіївка Миколаївської області працівниками міліції була побита й згвалтована 29-річна Крашкова. Односельці знайшли постраждалу на одній з вулиць населеного пункту. Жінка перебувала майже без одягу і на її тілі були явні ознаки насильницьких дій - у неї були діагностовані множинні забої, в декількох місцях був проломлений череп.

Потерпіла в суді підтвердила, що її гвалтували два міліціонери - Дрижак і Поліщук.

Побоюючись, що винні уникнуть відповідальності, обурені мешканці селища взяли штурмом місцеве РВВС. Ланцюг подальших акцій громадянської непокори і вимог чистки в лавах МВС отримав назву  "Врадіївський бунт".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини