RU

Європейський Союз схвалив перший препарат для лікування COVID-19

03.07.2020, 16:25
Європейський Союз схвалив перший препарат для лікування COVID-19 - Фото
Ілюстративне фото: прес-служба Чернівецької ОДА

Ремдесивір став першим препаратом для лікування коронавірусної хвороби COVID-19, який дозволили на рівні Європейського Союзу. Про це  повідомляє  прес-служба Єврокомісії.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Сьогоднішній дозвіл на перші ліки для лікування COVID-19 є важливим кроком уперед у боротьбі з цим вірусом. Ми даємо цей дозвіл менш ніж через місяць після подання заявки, чітко демонструючи рішучість ЄС швидко реагувати на появу нових методів лікування. Ми докладемо всіх зусиль, щоб забезпечити ефективне лікування або вакцину проти коронавірусу", - заявила єврокомісар із питань здоров'я та безпеки харчових продуктів Стелла Киріакідес.

Читайте також: Адміністрація Трампа скупила для США майже весь ремдесивір на три місяці вперед

Відзначається, що Єврокомісія дала дозвіл на продаж ремдесивіру для лікування COVID-19 після рекомендації Європейського агентства з ліків (ЕМА) і схвалення країнами-членами ЄС.

Ефективність препарату оцінювали за прискореною процедурою, що застосовується при надзвичайних ситуаціях у сфері охорони здоров'я.

ДОВІДКА. Ремдесивір, який  пригнічує  фермент, необхідний для реплікації РНК вірусу, експериментально призначався для лікування еболи. Розроблено в 2015-му. В Африці, проте, заявляли, що препарат куди менш ефективний, ніж лікування  моноклональними антитілами. Потім у Китаї та в усьому світі почали повідомляти про ефективність його застосування при COVID-19. У США дозволено для пацієнтів у критичному стані.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я поки не рекомендувала для лікування коронавірусу жоден препарат, крім дексаметазону для полегшення стану тяжкохворих, які знаходяться на ШВЛ.
  • 25 червня повідомлялося, що EMA рекомендував надати ремдесивіру умовний маркетинговий дозвіл для лікування COVID-19 у дорослих і підлітків від 12 років із пневмонією, яким потрібен додатковий кисень.

Читайте також: Топ-інфекціоніст США: Ремдесивір буде стандартом у лікуванні COVID-19

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини