RU

Європейська поліція хоче знати всіх в обличчя: готується загальне розпізнавання

25.02.2020, 11:55
Європейська поліція хоче знати всіх в обличчя: готується загальне розпізнавання - Фото
Фото6 depositphotos.com

Поліцейські сили 10 країн Євросоюзу під орудою Австрії просувають загальноєвропейську систему розпізнавання осіб. У неї потраплять не тільки люди на території ЄС, але і США, пише The Intercept.

Робота над розробкою відповідного законодавства почалася в листопаді 2019 року. Система розпізнавання облич може стати доповненням Prüm system. Це загальноєвропейська база, в якій зібрані ДНК, відбитки пальців і реєстраційні номери транспортних засобів. Подібна система також існує в будь-якій країні, яка є учасником програми Visa Waiver Program. У неї, наприклад, входить США, які мають двосторонні угоди з Євросоюзом про взаємний доступ до баз даних відбитків пальців і ДНК.

Європарламент вивчає можливості впровадження системи розпізнавання осіб. Депутати в листопаді виділили майже 700 000 євро консультаційному агенству Deloitte, яке повинно проаналізувати можливість зміни Prüm system. Також Єврокомісія виділила 500 000 євро консорціуму публічних агентств, включаючи естонський Інститут криміналістики. Вони повинні створити звіт про ситуацію з використанням розпізнавання осіб в кримінальних розслідуваннях країн Європи.

Правозахисники стурбовані можливою появою такої бази даних. Вони вважають, що розпізнавання осіб може використовуватися для політично мотивованого стеження. "Це викликає тривогу на національному рівні та на Європейському рівні, враховуючи, що деякі європейські країни схиляються до авторитарного уряду. Без прозорості та легальних систем безпеки на технологію розпізнавання осіб потрібно накласти мораторій", - говорить адвокат Privacy International Едін Омановіч.

  • У січні стало відомо, що Google хоче заборонити, Microsoft - дозволити. Президент Microsoft Бред Сміт заперечив президенту Google Сундару Пічаю, що розпізнавання осіб штучним інтелектом не можна забороняти.
  • Вінницький стартап IncoreSoft розробив систему автоматичного розпізнавання номерних знаків автомобілів та облич людей в громадських місцях. Вінницька влада протягом п'яти місяців користується системою в місті.
  • У лютому 2019 року в міських відеокамерах Києва включили розпізнавання обличь. Модуль включений в пілотному режимі й покликаний полегшити роботу силовиків в пошуку злочинців.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини