RU

Епідемія грипу збільшила ризик отруєння ртуттю

10.11.2009, 10:53

МНС просить українців обережніше звертатися з термометрами, - з початком епідемії грипу в підрозділи МНС надходять численні повідомлення про пошкодження скляної оболонки цих приладів і витікання ртуті. Тільки у Чернігові з початку листопада зафіксовано 11 таких випадків.

Як повідомляє прес-служба МНС, у разі пошкодження приладу і розливу ртуті треба подзвонити в оперативно-рятувальну службу МНС за номером "101". При цьому необхідно негайно вивести з приміщення всіх людей, максимально ізолювати забруднену кімнату, закрити двері і відкрити вікна. Органи дихання можна захистити вологою марлевою пов'язкою. Після перебування в зоні, забрудненій парами ртуті, потрібно змінити одяг, прийняти душ, почистити зуби, прополоскати рот 0,25%-ним розчином марганцю.

Ртуть дуже токсична, випаровується навіть при кімнатній температурі і може потрапити в організм людини через шкіру, органи дихання, травлення і слизову оболонку. При сильному отруєнні ртуть викликає токсичний шок, болі в животі, металевий присмак у роті, можлива також блювота з кров'ю і гостра ниркоподібна недостатність, підвищена збудливість, порушення зору. Потерпілі також можуть втратити орієнтацію в просторі, іноді буває тремтіння кінцівок.

Свинячий грип: добірка новин>>>
Боротьба з небезпечними захворюваннями: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини