eМалятко звільнив батьків від відвідування 11 держустанов

14.02.2020, 13:32
eМалятко звільнив батьків від відвідування 11 держустанов - Фото
Фото: depositphotos.com

Мінцифра презентувала проект eМалятко. Він дозволяє батькам за однією заявою отримати всі держпослуги при народженні дитини

Сьогодні в столиці запрацювала програма еМалятко, до якої вже приєдналося 14 київських пологових будинків. Київ став п'ятим містом, де з нового року батьки безпосередньо в пологовому будинку можуть отримати комплекс послуг, що супроводжують народження немовляти, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Facebook.

Послуга eМалятко звільняє батьків від відвідування 11 установ, в яких потрібно заповнити 37 документів. Федоров порахував, що на це витрачається до 30 годин. Всі необхідні документи батьки можуть отримати за однією заявою. Для її подачі наявність електронного підпису не потрібна.

Протягом цього місяця до проекту повинні приєднатися ще сім міст, серед яких Рівне, Львів, Маріуполь, Запоріжжя, Одеса. Зараз еМалятко знаходиться в періоді бета-тестування, яке завершиться влітку цього року. Тоді сервіс буде містити 10 послуг.

  • У листопаді 2019 року Зеленський підписав указ про реформи. У ньому є електронні послуги, включаючи впровадження першого етапу послуги еМалятко.
  • У серпні Міністр юстиції Павло Петренко поінформував про те, що з 1 січня 2020 року українці матимуть можливість в електронному режимі одночасно оформити 10 послуг, пов'язаних із народженням дитини.
ДОВІДКА. Проект еМалятко передбачений указом президента України. Він дозволяє батькам безпосередньо в пологовому будинку подати заяву та отримати 10 держпослуг. Це державна реєстрація народження дитини, реєстрація місця проживання дитини, призначення допомоги при народженні дитини, реєстрація дитини в електронній системі охорони здоров'я, реєстрація народженої дитини в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, походження дитини, що народилася, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, визначення приналежності дитини до громадянства України, присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, отримання посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї, призначення допомоги багатодітним сім'ям.

еМалятко передбачає взаємодію між декількома державними реєстрами, що належать різним відомствам. У проекті задіяні дев'ять відомств - Мінцифра, Мін'юст, МВС, Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, МОЗ, Мінфін, міграційна і податкова служби.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии