RU

Експорт IT-послуг з України зріс втричі з 2014 року. Але кадрів все ще не вистачає

17.06.2021, 14:29
Експорт IT-послуг з України зріс втричі з 2014 року. Але кадрів все ще не вистачає - Фото
Фото: pixabay.com

За 7 років експортні надходження до економіки України від IT-індустрії зросли втричі. Найбільший стрибок зростання зафіксували в 2019 році – тоді експортні надходження від IT збільшилися за рік на 30%, повідомили Liga.Tech в компанії GlobalLogic.

Експорт IT-послуг у 2014 році становив $1,5 млрд, а за підсумками 2020 року цей показник збільшився втричі і досяг рекордних $5 млрд. При цьому і кількість інженерів за останні 7 років зросла також втричі і в 2021 році досягла позначки 213 000 осіб.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Зараз один IT-фахівець приносить до економіки країни понад $22 000 експорту IT-послуг. Це говорить про те, що розвиток IT і економіки України пов'язаний зі зростанням кваліфікованих кадрів.

"Професійне зростання IT-фахівців пов'язане як із попитом на більш складні послуги розробки ПЗ, так і з розвитком інженерних талантів. IT-компаніям важливо інвестувати в поліпшення їхніх навичок і відкривати фахівцям нові кар'єрні можливості", – коментує Андрій Яворський, віцепрезидент зі стратегії і технологій GlobalLogic.

Кількість інженерів в Україні збільшується майже на 20% на рік. При цьому потреба в кваліфікованих кадрах – на понад 30% і ця цифра зростає. Так, згідно зі статистикою сервісу пошуку роботи Djinni, з початку 2021 року кількість вакансій вперше перевищила кількість кандидатів. У травні на платформі було відкрито близько 20 тисяч позицій, а претендентів – трохи більше 16 тисяч.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини