Експерти розповіли, на що скаржаться жителі ОРДЛО

Жителі тимчасово окупованого Донбасу скаржаться на відсутність робочих місць. Про це заявив експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" аналітичного центру Український інститут майбутнього Ігор Тишкевич, представляючи результати опитування фокус-груп жителів тимчасово окупованого Донбасу.
"Якщо говорити про оцінку якості життя, то, порівняно з 2013 роком вони говорять про те, що якість життя впала просто колосально. Але дуже цікава відмінність, що люди... мають коротку пам'ять, вони схильні шукати позитив і порівнювати ситуацію з 2014-2015 роками. Дуже цікава відмінність - "у нас стало краще, тому що вже не стріляють", - сказав Тишкевич.
За його словами, в ОРЛО позитивом назвали те, що, наприклад, працюють деякі підприємства.
Тишкевич зазначив, що говорячи про фінансові очікування, наприклад, скільки буде вистачати для утримання сім'ї, місцеві жителі в окупації відповідали, що це близько 25-40 тис рублів (12-20 тис, - грн.).
Директор програми "Міжнародна і внутрішня політика" Юрій Романенко уточнив, що середня зарплата в ОРДЛО становить на рівні 4-6 тисяч рублів.
"Вони чітко фіксують, що після 2013 року їх зарплати впали в 4-5 разів. Це пройшло за всіма фокусами в Донецькій і Луганській областях", - додав він.
Експерти відзначили, що серед тих, кому в окупації живеться добре, - це пенсіонери. "І не тому, що вони отримують російську пенсію. Тому що вони отримують дві пенсії. І на питання, скільки таких їздить, відповідь була дуже красномовною: "Всі ті, хто може піднятися і піти", - сказав Тишкевич.
Він підкреслив, що, коли Україна буде повертати ці території - буде негатив, оскільки у людей заберуть одну з пенсій.
Романенко також додав, що, якщо відповідати на питання, кому "там дійсно добре", то це так звані бюджетники, "що мають відношення до квазіреспубліки - чиновники".
"Якщо у тебе є можливість присмоктатися до бюджету, то ти живеш", - сказав він.
На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей переважна більшість жителів усвідомлюють, що їхні колишні надії на приєднання до Росії не збудуться.
Комментарі