RU

Експерти розповіли, на що скаржаться жителі ОРДЛО

14.11.2018, 13:55
Експерти розповіли, на що скаржаться жителі ОРДЛО - Фото
Донецьк, листопад 2018 року (фото - LIGA.net)

Жителі тимчасово окупованого Донбасу скаржаться на відсутність робочих місць. Про це заявив експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" аналітичного центру Український інститут майбутнього Ігор Тишкевич, представляючи результати опитування фокус-груп жителів тимчасово окупованого Донбасу.

"Якщо говорити про оцінку якості життя, то, порівняно з 2013 роком вони говорять про те, що якість життя впала просто колосально. Але дуже цікава відмінність, що люди... мають коротку пам'ять, вони схильні шукати позитив і порівнювати ситуацію з 2014-2015 роками. Дуже цікава відмінність - "у нас стало краще, тому що вже не стріляють", - сказав Тишкевич.

За його словами, в ОРЛО позитивом назвали те, що, наприклад, працюють деякі підприємства.

Тишкевич зазначив, що говорячи про фінансові очікування, наприклад, скільки буде вистачати для утримання сім'ї, місцеві жителі в окупації відповідали, що це близько 25-40 тис рублів (12-20 тис, - грн.).

Директор програми "Міжнародна і внутрішня політика" Юрій Романенко уточнив, що середня зарплата в ОРДЛО становить на рівні 4-6 тисяч рублів.

"Вони чітко фіксують, що після 2013 року їх зарплати впали в 4-5 разів. Це пройшло за всіма фокусами в Донецькій і Луганській областях", - додав він.

Експерти відзначили, що серед тих, кому в окупації живеться добре, - це пенсіонери. "І не тому, що вони отримують російську пенсію. Тому що вони отримують дві пенсії. І на питання, скільки таких їздить, відповідь була дуже красномовною: "Всі ті, хто може піднятися і піти", - сказав Тишкевич.

Він підкреслив, що, коли Україна буде повертати ці території - буде негатив, оскільки у людей заберуть одну з пенсій.

Романенко також додав, що, якщо відповідати на питання, кому "там дійсно добре", то це так звані бюджетники, "що мають відношення до квазіреспубліки - чиновники".

"Якщо у тебе є можливість присмоктатися до бюджету, то ти живеш", - сказав він.

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей переважна більшість жителів усвідомлюють, що їхні колишні надії на приєднання до Росії не збудуться.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини