RU

Експерти назвали причини аварії на шахті Бажанова

05.08.2011, 17:01
Експерти назвали причини аварії на шахті Бажанова - Фото
0f14ad20e644ea77f71c1c3b95f00364.jpg

Експерти назвали причини аварії на шахті Бажанова

Експертна комісія з розслідування причин аварії, яка сталася 29 липня 2011 року на шахті імені Бажанова, назвала низку чинників, які призвели до трагедії.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі МНС України, вивчивши обставини аварії з груповим нещасним випадком, а також умови, характер і динаміку її розвитку, результати опитування свідків, експертна комісія кваліфікує це явище як раптове руйнування залізобетонного копра загальною масою з обладнанням понад 3,5 тис. тонн.

Аварія сталася внаслідок накладання декількох чинників: наявність в стінах значних за розмірами зон з низькою міцністю бетону; баштовий копр введений в експлуатацію в 1960 році, при його будівництві не здійснювався належний контроль за якістю бетону через відсутність приладів неруйнівного контролю (якщо встановлений бетон якісний, то з роками міцність його збільшується).

З роками нагромаджувалися й інші негативні чинники. Зокрема, заміна шведських машин і електродвигунів в 1981 році (вугільний підйом) і в 1988 році (порідний підйом) на більш потужні та важкі вітчизняного виробництва, що призвело до збільшення статичного і динамічного навантаження на копр.

Сукупність названих фактів в поєднанні з несприятливими погодними умовами (проливні дощі і сильний вітер протягом тижня напередодні аварії) могли призвести до обвалення копра.

Нагадаємо, загальна кількість загиблих на шахтах імені Бажанова і "Суходольська-Східна" склало 37 чоловік. На шахті "Суходольська-Східна" загинули 26 гірників, на шахті імені Бажанова - 11.

Трагедії на українських шахтах: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини