RU

Експерт вважає, що російську ввели у перелік предметів ЗНО через політику

01.10.2010, 12:20
Експерт вважає, що російську ввели у перелік предметів ЗНО через політику - Фото
6d1896efaffaa04766ee7578b9b00e14.jpg

Експерт вважає, що російську ввели у перелік предметів ЗНО через політику
Введення тестування з однієї лише мови національних меншин – російської – це якась політична комбінація. Таку думку висловив керівник Центру освітнього моніторингу Павло Полянський.

"У нас готують вчителів з російської мови і літератури лише в декількох університетах. Ліцензований обсяг на цю спеціальність також невеликий. Тому введення тестування з однієї лише мови національних меншин – російської – це якась політична комбінація", - сказав П.Полянський, якого цитує УНІАН.

"Чому тоді проігноровані кримськотатарська, польська, болгарська, угорська, румунська, молдавська? Чому береться тільки одна мова національних меншин? З одного боку, декларується вірність Хартії регіональних мов, яка спрямована на захист мов, що вимирають або кількість носіїв яких скорочується. А з іншого – перевага віддається найпоширенішому з мов національних меншин", - зазначили у Центрі освітнього моніторингу.

"В Україні російська мова не є обов'язковим предметом для всіх шкіл, а лише в школах з російською мовою навчання. В інших – це предмет за вибором. У нас безліч шкіл, де діти, крім рідної, вчать також польську, румунську, угорську та інші", - додав він.

"Якби такий крок не був замішений на політичному тісті, то можна було б надати право університетам, що готують фахівців з російської мови і літератури, так само як і інших мов, провести творчий екзамен. І економія бюджетних коштів була б, і всі були б в рівних умовах", - заявив П.Полянський.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у наказі Міносвіти з'явився новий, дев'ятий, предмет, який абітурієнти зможуть здавати на ЗНО за вибором - російська мова.

Освіта: добірка новин>>>
Двомовність - за і проти: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини