RU

Експерт вважає, що криза пенсійної системи – це справа часу

09.07.2011, 08:05
Експерт вважає, що криза пенсійної системи – це справа часу - Фото
45b73ded607844d1d99a4d3dc101e4c5.jpg

Експерт вважає, що криза пенсійної системи – це справа часу

Прийнята пенсійна реформа наближає кризу пенсійної системи України. Така думку висловив експерт Інституту Горшеніна Володимир Застава.

"Прийнятий закон N7455 про пенсійну систему України, який ряд чиновників чомусь називають "реформою", змінює ряд параметрів, пов'язаних з розподілом коштів, що накопичуються Пенсійним фондом, але не стосується структурних змін самої пенсійної системи. Головне питання - яким образом збільшити надходження в Пенсійний фонд - залишився без відповіді. Населення України старішає. Це означає, що в середньостроковій перспективі (10-15 років) черговий український уряд буде змушений знову піднімати вік виходу на пенсію, щоб обмежити збільшення кількості пенсіонерів і в такий спосіб уникнути дефолту пенсійної системи країни. Прийнятий закон не вирішує основних проблем пенсійної системи, а лише створює видимість їх розв'язку. В остаточному підсумку це приведе до повної кризи пенсійної системи", - заявила Застава, якої цитує прес-служба Інституту Горшеніна.

Говорячи про очікування суспільства щодо реалізованої пенсійної реформи, він відзначив, що вони не збігаються з намірами уряду й можливостями української економіки.

"Основні очікування людей: збільшення розміру пенсій, зміна принципу їх нарахування ( згідно зі слушним підрахунком стажу, рівня зарплати та ін.) і зменшення віку громадян для виходу на пенсію. При цьому більшість виступає за солідарну пенсійну систему в країні й не розраховує на яке-небудь інше джерело доходів, крім державної пенсії. У свою чергу це означає, що з боку суспільства не сформоване замовлення на структурну реформу пенсійної системи. Більше половини громадян країни (в основному пенсіонери й те, хто в найближчі 15 років може вийти на пенсію), поки не готові, що називається, управляти своєю пенсією, наприклад, через накопичувальну систему й особисті пенсійні рахунки, а продовжують перекладати відповідальність на державу", - відзначив експерт.

"Зі своєї ж сторони уряд через дану "реформу" намагається здолати реальний дефіцит Пенсійного фонду й зміцнити основу для продовження процесу кредитування України з боку МВФ. Ні в якому збільшенні розмірів пенсій у справжніх умовах не ідеться. При цьому відсутнє пояснення того, через які реальні економічні інструменти можна побільшати вступи в Пенсійний фонд", - заявив Застава.

Нагадаємо, вчора вночі Верховна Рада прийняла пенсійну реформу.

Пенсійна реформа: добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини