RU

Експерт: Ситуація на полігоні у Лозовій - загрозлива

09.08.2010, 09:40

Ситуація на військовому арсеналі в м. Лозовій Харківської області загрозлива. Про це в інтерв'ю Deutsche Welle заявив директор військових програм центру Разумкова Микола Сунгуровський.

"Ситуація - досить критична. Все залежить від того, в якому стані територія полігону і навколо. Дуже складно боротися з природою, коли така спека і іноді виникають урагани. Чинників поширення полум'я багато. Наскільки я знаю, на полігоні виконують державну програму ыз забезпечення вибухопожежної безпеки", - вказав М.Сунгуровський.

Експерт вважає, що стабілізація ситуації залежить від кількості коштів і їх цільового використання: "Багато що залежить від того, як поставляться до розв'язання питання. Якби завдання було - в певний проміжок часу позбутися залишків снарядів, і були б виділені кошти - це було б зроблено. А коли питання стоїть - отримати комерційну вигоду, в процес втручаються посередницькі структури, які затягують цей процес, вся справа від цього страждає", - наголосив він.

В Україні, за словами М.Сунгуровського, дуже багато боєприпасів, які зберігаються під відкритим небом. На території арсеналу у Лозовій зараз зберігається близько 2 тисяч тон боєприпасів, крім того, ще близько 41 тис. тон розкидані після вибухів 2008 року.

Нагадаємо, сьогодні має розпочатися розмінування придорожньої території 61 арсеналу Південного оперативного командування Сухопутних військ Збройних Сил України саперами Міністерства оборони і Міністерства з питань надзвичайних ситуацій.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини