RU

Екс-депутату Лозинському пом'якшили умови утримання в колонії

29.08.2013, 10:23
Екс-депутату Лозинському пом'якшили умови утримання в колонії - Фото
Віктор Лозинський

У Бориспільській виправній колонії №119 колишньому народному депутату Віктору Лозинському, який був засуджений за умисне вбивство в 2009 році жителя Кіровоградщини Валерія Олійника, істотно пом'якшили умови утримання. Лозинського перевели на ділянку соціальної реабілітації. Про це повідомило інформоване джерело в Держпенітенціарній службі.

"Ділянка соцреабілітації - це проміжний майданчик перед виходом на свободу. Це означає, що скоро його можуть випустити, - сказав офіцер. - Там не настільки суворий контроль з боку адміністрації, і режим передбачає, що людину ніби всебічно готують до нормального життя, щоб вона краще адаптувалася до нього після зони".

Таким чином, Лозинського, засудженого в 2011-му Дніпровським райсудом Києва до 15 років (нещодавно Вищий спецсуд скоротив термін до 10 років, три з яких він уже відсидів), ймовірно, готуються випустити на волю. "У цьому не було б нічого особливого, якби він на зоні зарекомендував себе позитивно, - каже колишній працівник тюремного відомства, який перебуває зараз на пенсії. - Засудженого можуть перевести на ділянку соцреабілітації після відбуття однієї третини терміну, і формально Лозинський в цю категорію потрапляє. Але раніше він відмовлявся працювати. Так що чим він заслужив таку честь, незрозуміло".

Джерело додало, що адміністрація часто заплющує очі на різного роду порушення, що допускаються тими, хто переведений на ділянку соцреабілітації: "Там немає і колючого дроту, а якщо хтось увечері піде до когось на ніч у гості з сусіднього селища, це не вважається втечею і, відповідно, не карається (звичайно, якщо людина вранці повернеться)".

За інформацією з колонії, Лозинський переглянув колишнє ставлення до суспільно корисної праці і зараз старанно працює, як і інші засуджені, яким пом'якшили режим утримання, щоб в недалекому майбутньому звільнитися. Чим саме зайнятий екс-депутат, в колонії не говорять (ув
'язнені виготовляють тут меблі, ковані вироби, є свій цех деревообробки). Тим часом адвокат Віктор Грицюк не підтвердив, але і не спростував інформацію про те, що тепер його підзахисний перебуває на ділянці соцреабілітації.

Нагадаємо, за даними слідства, Лозинський зустрів свою майбутню жертву Валерія Олійника на полюванні і завдав йому безліч важких травм, за те, що він нібито зайшов в угіддя екс-нардепа. "Лозинський почав наносити йому удари руками і ногами в область голови, по тулубу і кінцівках. Потім Лозинський, який перебував у стані алкогольного сп'яніння, з рушниці вистрілив Олійнику в праву ногу, від чого той практично втратив можливість самостійно пересуватися", - було сказано в першому вердикті у справі Лозинського. Олійник помер в машині швидкої допомоги.

Досьє на Віктора Лозинського

Джерело: газета Сегодня.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини