RU

Ексглава комітету ВР Соболєв розповів, як пішов у джуніори в IT

17.06.2020, 16:34
Ексглава комітету ВР Соболєв розповів, як пішов у джуніори в IT - Фото
Єгор Соболєв (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Колишній журналіст і політик Єгор Соболєв в 2019 році вирішив більше не балотуватися в парламент, а зайнятися програмуванням, і зараз працює в стартапі з обробки даних. Про це він розповів в інтерв'ю DOU.

Соболєв - колишній журналіст-розслідувач. У Верховній Раді України VIII скликання був обраний від Самопомочі і призначений головою парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції. Виступив співавтором законопроектів про декомунізацію, відкритість реєстрів, електронне декларування та антикорупційні органи.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Після двох онлайн курсів (один на Prometheus і стенфордський CS50) Соболєв не пройшов співбесіду з тестуванням на курс Python в Mate Academy. Потім він вступив туди на курс з Java.

Перші два дні занять він пропустив, виступаючи в Гаазі в Міжнародному кримінальному суді з доповіддю про українські антикорупційні інститути. "Ми всі здружилися в групі. У кожного була історія з голлівудським сюжетом: хто пожежний, хто повернувся із заробітків у Польщі, хто кинув управлінську посаду. Після того, з ким мені довелося працювати поруч у парламенті, в навчальній групі відчував себе як на курорті", - розповів Соболєв.

У березні цього року він закінчив курс і почав розсилати резюме, в якому вирішив не згадувати про роботу в Раді. Але до своєї першої роботи так і не приступив - вакансію скасували через карантин.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У результаті знайома Соболєва рекомендувала його співзасновникам стартапу з обробки відкритих даних під назвою Data Ocean. Цей сервіс покликаний допомогти компаніям обробляти великі обсяги відкритих даних для пошуку нових клієнтів і ринків. Стартап отримав місце в інкубаторі Open Data Challenge, який фінансує USAID, а також залучає нових інвесторів. Соболєв став членом команди з правом отримання опціону на акції.

"Грошей у проекті я поки що не отримую, працюю за досвід. Бачу, що досвід на моєму нинішньому рівні - це найважливіше. Ще радує те, що я фактично продовжую свої перші закони в парламенті. Вони були про відкриття для всіх інформації з Державного земельного кадастру, реєстру нерухомості і реєстру автомобілів", - розповів Соболєв. "Я вірю в круте майбутнє українського IT", - резюмував він.

  • Україна потрапила в топ-30 країн з найкращими екосистемами для стартапів.
  • У рейтинг найбагатших українців від Forbes потрапили дев'ять IT-підприємців.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини