RU

Ефективність вакцини Novavax проти південноафриканського штаму коронавірусу – 51%: звіт

07.05.2021, 10:30
Ефективність вакцини Novavax проти південноафриканського штаму коронавірусу – 51%: звіт - Фото
Вакцина Novavax (ілюстрація – пресслужба компанії)

Ефективність вакцини американської компанії Novavax проти викликаної "південноафриканським" штамом коронавірусу (B.1.351) інфекції – 51% серед ВІЛ-негативних людей. Результати фази IIa/b клінічних досліджень у ПАР опубліковані вчора в журналі NEJM.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Серед населення ПАР сильно поширений вірус імунодефіциту людини, який підрубував здатність імунітету ефективно захищати від різних хвороб. Крім того, там вперше був зафіксований і пізніше "захопив" популяцію мутант SARS-CoV-2, що частково вислизає від імунних відповідей після вакцин першого покоління або хвороби, викликаної "оригінальним" коронавірусом.

Ефективність вакцини Novavax проти лабораторно підтвердженого симптоматичного COVID-19 оцінювали через тиждень і більше після другої дози серед учасників без попередньої інфекції SARS-CoV-2.

Читайте також: Ізраїль уточнив оцінки ефективності антикоронавірусної вакцини Pfizer-BioNTech 

Ефективність серед всіх не заражених ВІЛ учасників (тобто тих, хто захворів як ПАР-штамом "корони", так і іншими) склала 60,1%.

92,7% перевірених випадків хвороби були викликані "південноафриканським" мутантом.

ДОВІДКА. NVX-CoV2373 – створена із застосуванням генної інженерії вакцина компанії Novavax, що складається зі стабільного префузійного (має просторову конфігурацію до з'єднання з рецептором на мембрані клітини людини) S-білка коронавірусу, вирощеного на культурах клітин комах. 5 мкг білка змішується для посилення імунної відповіді з 50 мкг сапонінового ад'юванта Matrix M™. Така вакцина не може ні "заразити" організм, ні розмножуватися в клітинах. Вона стабільна при температурі 2-8°C, буде поставлятися в готовій для ін'єкції формі розчину.

Із 6324 учасників, що пройшли відбір, 4387 отримали принаймні одну ін'єкцію вакцини або плацебо. Приблизно 30% учасників були людьми, які перехворіли. ВІЛ-негативні учасники дослідження були віком 18-84 роки, а стабільні з медичної точки зору ВІЛ-позитивні – 18-64 роки.

У 15 учасників із групи "вакцина" і у 29 в групі "плацебо" серед 2684 тих, які не хворіли на ковід (94% ВІЛ-негативних і 6% ВІЛ-позитивних), розвинулася хвороба переважно легкого та середнього ступеня тяжкості.

Місцеві та системні небажані явища після уколу частіше зустрічалися в групі "вакцина". Серйозні небажані явища були рідкісними в обох групах, пишуть автори.

Читайте також: "Вічної пандемії" коронавірусу не буде: хороші новини про вакцинацію проти мутантів

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини