RU

Дві третини серіалів в Україні на провідних телеканалах показують російською мовою

15.06.2021, 10:45
Дві третини серіалів в Україні на провідних телеканалах показують російською мовою - Фото
Фото: pixabay

Дві третини всіх серіалів на провідних українських телеканалах демонструються російською мовою. Про це повідомили в пресслужбі Уповноваженого з захисту державної мови.

Протягом тижня (з 01.06.2021 по 07.06.2021 року), з метою аналізу мови демонстрації телесеріалів на українському телебаченні, було здійснено моніторинг п'яти найрейтинговіших телевізійних каналів – 1+1, Інтер, Україна, СТБ і ICTV. У результаті перевірки з'ясувалося, що менше половини серіалів демонструються українською мовою – з 43 серіалів лише 14 виготовлені, дубльовані або озвучені українською мовою, інші 29 – російською.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

На Інтері і 1+1 транслюється тільки по одному телесеріалу українською мовою, на телеканалі Україна – два.

"Ми провели цей аналіз, щоб засвідчити реальну ситуацію на українському телебаченні щодо мови фільмів (зокрема телесеріалів) напередодні 16 липня 2021 року, коли вступає в силу норма мовного закону про обов'язковість їх трансляції державною мовою. Це катастрофа. Тому повинні всіма можливими засобами захистити право десятків мільйонів наших громадян дивитися фільми на українському телебаченні державною мовою і зупинити спроби проросійських сил відстрочити або скасувати статтю 23 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", – сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Він також зазначив, що неухильне виконання статті 23 мовного закону до того ж значно збільшить частку української на телебаченні, допоможе телеканалам нарешті дійсно дотримуватися мовних квот, не вдаючись до примітивних маніпуляцій, наприклад, називаючи рекламу прального порошку телепередачею.

  • У квітні 2019 року був прийнятий закон про державну мову, він набув чинності 16 липня того ж року. З 16 липня 2021 року набирає чинності норма закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", яка зобов'язує українські телеканали дублювати і озвучувати фільми і серіали державною мовою. Це означає, що всі фільми повинні звучати українською мовою.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини