RU

Дві третини українок виходять з декрету раніше терміну

19.12.2016, 11:29
Дві третини українок виходять з декрету раніше терміну - Фото
87f7ac857a8b4265b2c396cf7629700e.jpg
Дві третини українок виходять з декретної відпустки раніше терміну. Головними причинами такого рішення жінки називають бажання поліпшити матеріальне становище сім'ї, а також боязнь втратити кваліфікацію і стати незатребуваною на ринку праці. Такими є результати дослідження Міжнародного кадрового порталу hh.ua оприлюднила керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Катерина Мащенко, передає кореспондент ЛІГА.net. Половина опитаних зазначили, що роботодавці упереджено ставляться до жінок з маленькими дітьми.

Декретна відпустка більшості українок триває не більше двох років. Незважаючи на те, що закон дає можливість жінкам перебувати у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, лише третина з них реалізує це право в повній мірі. Решта виходять на роботу раніше встановленого терміну. Зокрема, кожна третя українка займалася вихованням малюка з відривом від роботи в перебігу двох років, кожна п'ята - від півроку до року. Одна з десяти молодих мам дозволила собі кар'єрний тайм-аут тривалістю від чотирьох до шести місяців. І ще 7% вийшли на роботу вже через кілька місяців після народження дитини.

Дві третини українок виходять з декрету раніше терміну

Більшість жінок виходять з декрету раніше визначеного терміну, бажаючи поліпшити матеріальне становище сім'ї. Про це заявили двоє з п'яти опитаних.

Кожною четвертою рухає страх втратити кваліфікацію і через пару років стати незатребуваною на ринку праці, а кожною п'ятою - втома від домашніх турбот і повсякденної рутини.

Кожна шоста вийшла з декрету раніше, оскільки хотіла професійного розвитку і самореалізації.

А кожна восьма побажала бути фінансово незалежною від чоловіка і батьків. Практично кожна десята молода мама причиною передчасного виходу з декрету назвала бажання повернути колишнє коло спілкування - рідних і близьких.

Але тільки дві зі ста опитаних повернулися в штат на запрошення колишнього роботодавця.

Дві третини українок виходять з декрету раніше терміну

Як показало опитування, більшість жінок (84%) мали труднощі з працевлаштуванням після виходу з декретної відпустки. Зокрема, половина відзначили, що роботодавці упереджено ставляться до жінок з маленькими дітьми. У кожної п'ятої складності були пов'язані з втратою колишніх навичок, їх невідповідність вимогам ринку. 8% відповіли, що їм було складно поєднувати виховання дитини і пошук роботи. І скільком же не вистачало впевненості в собі. Головною перешкодою для подальшого кар'єрного розвитку вони назвали страх не впоратися з новими обов'язками.

Дві третини українок виходять з декрету раніше терміну

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в листопаді 2016 року. В опитуванні взяли участь 715 жінок з різних регіонів України, які ходили в декретну відпустку протягом останніх п'яти років.

Читайте також: Майже половина українців витрачає на обід менше години


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини