Дуров залучив $1 млрд: серед інвесторів опинився держфонд РФ. Що кажуть у Telegram

Telegram розмістив облігацій на понад $1 млрд серед "найбільших і найбільш далекоглядних у світі інвесторів". Про це написав засновник месенджера Павло Дуров у своєму каналі.
За його словами, гроші дозволять Telegram незалежно продовжувати глобальний розвиток, зберігши свої цінності, а також допоможуть реалізувати стратегію монетизації, про яку Дуров розповів у кінці 2020 року.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини
"Як я сказав під час запуску Telegram майже 8 років тому, кінцева мета Telegram – стати фінансово стійким проєктом, який може служити людству на десятиліття (або століття) в майбутньому. Сьогоднішні новини – ще один крок до цієї мети", – зазначив підприємець.
Раніше сьогодні державна холдингова компанія ОАЕ Mubadala Investment Company повідомила, що інвестує в Telegram $75 млн в обмін на 5-річні конвертовані облігації компанії. Ще $75 млн месенджер Дурова отримає від Abu Dhabi Catalyst Partners.
Газета ''Ведомости'' з посиланням на Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) повідомила, що держфонд взяв участь в інвестиціях в конвертовані облігації Telegram разом із фондом з ОАЕ Mubadala. Також про те, що в партнерстві з Mubadala в месенджер Дурова вклався російський фонд РФПІ, написав Forbes із посиланням на представника фонду.
Як зазначив Інтерфакс, Mubadala – традиційний партнер РФПІ. Його представник підтвердив журналістам, що РФПІ брав участь в інвестиції в Telegram спільно з Mubadala, не уточнивши розмір вкладень.
На сайті РФПІ зазначено, що Фонд створений у 2011 році за ініціативою президента і голови уряду РФ. У всіх угодах РФПІ "виступає співінвестором разом із найбільшими міжнародними інвесторами, граючи роль каталізатора в залученні прямих інвестицій у Росію".
У свою чергу в Telegram заперечують інвестиції з боку урядового фонду Росії. Віцепрезидент Telegram Ілля Перекопський повідомив The Bell, що РФПІ не вкладав свої гроші в облігації компанії.
За даними The Bell, попит на бонди Telegram був не таким вражаючим, як очікувалося, а гроші виявилися досить дорогими: ставка в результаті склала 7% при орієнтирі 5-7%. Значну частину коштів компанія витратить на погашення боргу.
Доповнено. Представник месенджера Telegram Ремі Вон у коментарі LIGA.net пояснив, як Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) опинився в списку інвесторів. "Після того, як Telegram завершив продаж облігацій інвесторам, РФПІ, схоже, купив невелику кількість облігацій Telegram на вторинному ринку", – прокоментував він.
"Угода з розміщення облігацій була повністю закрита 22 березня, що відбувається на вторинному ринку, ми не можемо знати. Облігації торгуються відчутно вище номіналу, і на них дуже високий попит. Вторинний ринок поза нашим контролем", – заявив РБК віцепрезидент Telegram Ілля Перекопський.
- У 2018 році Telegram оголосив про плани випустити блокчейн-платформу TON. Компанія залучила $1,7 млрд інвестицій від 175 інвесторів. На початку 2019 Павло Дуров хотів зустрітися з інвесторами для офіційного представлення платформи, але американський суд заборонив Telegram випуск своєї криптовалюти.
- У лютому 2021 року стало відомо про плани Дурова розмістити облігації Telegram серед обраних інвесторів з Росії, Азії, Європи і Близького Сходу на $1 млрд.
- Видання VTimes повідомляло, що до кінця квітня 2020 року Telegram повинен повернути інвесторам понад $600 млн боргу. У березні джерела Forbes повідомили, що інвестиційний фонд Da Vinci Capital відправив лист керівництву Telegram із вимогою компенсувати збитки за провал проєкту TON.
Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе
Комментарі