RU

Дуров залучив $1 млрд: серед інвесторів опинився держфонд РФ. Що кажуть у Telegram

24.03.2021, 16:38
Дуров залучив $1 млрд: серед інвесторів опинився держфонд РФ. Що кажуть у Telegram - Фото
Фото: depositphotos.com
доповнено

Telegram розмістив облігацій на понад $1 млрд серед "найбільших і найбільш далекоглядних у світі інвесторів". Про це написав засновник месенджера Павло Дуров у своєму каналі.

За його словами, гроші дозволять Telegram незалежно продовжувати глобальний розвиток, зберігши свої цінності, а також допоможуть реалізувати стратегію монетизації, про яку Дуров розповів у кінці 2020 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Як я сказав під час запуску Telegram майже 8 років тому, кінцева мета Telegram – стати фінансово стійким проєктом, який може служити людству на десятиліття (або століття) в майбутньому. Сьогоднішні новини – ще один крок до цієї мети", – зазначив підприємець.

Раніше сьогодні державна холдингова компанія ОАЕ Mubadala Investment Company повідомила, що інвестує в Telegram $75 млн в обмін на 5-річні конвертовані облігації компанії. Ще $75 млн месенджер Дурова отримає від Abu Dhabi Catalyst Partners.

Газета ''Ведомости'' з посиланням на Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) повідомила, що держфонд взяв участь в інвестиціях в конвертовані облігації Telegram разом із фондом з ОАЕ Mubadala. Також про те, що в партнерстві з Mubadala в месенджер Дурова вклався російський фонд РФПІ, написав Forbes із посиланням на представника фонду.

Як зазначив Інтерфакс, Mubadala – традиційний партнер РФПІ. Його представник підтвердив журналістам, що РФПІ брав участь в інвестиції в Telegram спільно з Mubadala, не уточнивши розмір вкладень.

На сайті РФПІ зазначено, що Фонд створений у 2011 році за ініціативою президента і голови уряду РФ. У всіх угодах РФПІ "виступає співінвестором разом із найбільшими міжнародними інвесторами, граючи роль каталізатора в залученні прямих інвестицій у Росію".

У свою чергу в Telegram заперечують інвестиції з боку урядового фонду Росії. Віцепрезидент Telegram Ілля Перекопський повідомив The Bell, що РФПІ не вкладав свої гроші в облігації компанії.

За даними The Bell, попит на бонди Telegram був не таким вражаючим, як очікувалося, а гроші виявилися досить дорогими: ставка в результаті склала 7% при орієнтирі 5-7%. Значну частину коштів компанія витратить на погашення боргу.

Доповнено. Представник месенджера Telegram Ремі Вон у коментарі LIGA.net пояснив, як Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) опинився в списку інвесторів. "Після того, як Telegram завершив продаж облігацій інвесторам, РФПІ, схоже, купив невелику кількість облігацій Telegram на вторинному ринку", – прокоментував він.

"Угода з розміщення облігацій була повністю закрита 22 березня, що відбувається на вторинному ринку, ми не можемо знати. Облігації торгуються відчутно вище номіналу, і на них дуже високий попит. Вторинний ринок поза нашим контролем", – заявив РБК віцепрезидент Telegram Ілля Перекопський.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий, Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини