RU

Другий день Масниці: час для сватання

01.03.2011, 09:50

Сьогодні православні відзначають другий день Масниці - "заігриші".

Другого дня святкування Масниці люди вже не обмежувалися домашніми посиденьками, а активно ходили один до одного у гості, відвідували ярмарки, хвалилися перед сусідами шикарними розписними ґринджолами, котилися з крижаних гірок, змагалися у думці, силі і винахідливості, гуляли і продовжували винищувати млинці у величезних кількостях.

У великих дерев'яних балаганах розігрували вистави, як правило, на чолі з Петрушкою і спеціальним масляничним дідом. На вулицях всюди траплялися великі групи ряжених, знайомих, що роз'їжджали по будинках, де експромтом влаштовували веселі домашні вистави. Великими компаніями молодь котилася по місту, верхом на трійках або ж на простих сільських розвальнях.

Назва "заігриші" надана цьому дню не просто так: у вівторок хлопці запрошували дівчат покататися на крижаних гірках та на розписаних ґринджолах, покуштувати млинців смачних та різних. Словом, молодь загравала один з одним - хлопці підморгували дівчатам, а ті обговорювали зграйками молодців, які сподобалися. Усі масляничні забави і потіхи хилилися, по суті, до сватання.

Детальніше про це та інші святкові дні - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини