RU

Доведено: імунітет у тих, хто перехворів на коронавірус, захищає не менше півроку

03.11.2020, 11:07
Доведено: імунітет у тих, хто перехворів на коронавірус, захищає не менше півроку  - Фото
Різновиди лімфоцитів (фото – NIAID, Johns Hopkins University)

Надійна клітинна імунна пам'ять про перенесену хворобу COVID-19 зберігається не менше півроку. До такого висновку прийшла група британських біологів, яка відстежувала концентрації специфічних до SARS-CoV-2 лімфоцитів у сироватці крові тих, хто перехворів. Препринт статті розміщений на сервері bioRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вірус-специфічні клітинні відповіді розвиваються практично у всіх пацієнтів із підтвердженою інфекцією SARS-CoV-2, але як довго вони протримаються, поки невідомо. Судячи з того, що випадків реінфекції мало, імунітет діє не менше півроку.

Зразки крові були взяті у 100 донорів, які видужали, через півроку після первинного зараження в березні-квітні: 77 жінок і 23 чоловіків із середнім віком 41,5 року (22-65 років). 44 людини хворіли безсимптомно. Все обійшлися без госпіталізації.

Читайте також: Як довго зберігаються антитіла до коронавірусу. Дослідження із США обнадіює

"Величина клітинного імунітету була значно більшою у донорів, що хворіли із симптомами. Виявлення нижчих рівнів Т-клітинного імунітету у безсимптомних через шість місяців після зараження може потенційно посилити побоювання, що ця група може бути більш сприйнятливою до повторного зараження", – пишуть автори.

ДОВІДКА. Антитіла захищають від впровадження, розмноження і поширення в організмі чужорідних біомолекул – вірусів, бактерій та ін. Роль іншого типу імунної відповіді – клітинного – при COVID-19 вивчена менше, але, на думку частини вчених, вона дуже суттєва, якщо не основна, особливо при захисті від повторної інфекції.

При цьому вчені відзначають: також цілком можливо, що якість Т-клітинної імунної відповіді під час початкової інфекції, навіть безсимптомної, була достатньою для забезпечення довгострокового клінічного захисту: це з'ясується згодом.

Читайте думка: А ви продовжуєте дезінфікувати всі і вся? Пора виходити із секти свідків антисептиків

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини