RU

Донбас і Україна по-різному бачать статус регіону - опитування

07.10.2014, 15:21
Донбас і Україна по-різному бачать статус регіону - опитування - Фото
Фото: ЕРА
Всього 7% українців згодні з тим, щоб Донбас став незалежною державою і тільки 5% - щоб він став частиною Російської федерації. Про це свідчать результати опитування фонду Демократичні ініціативи ім. І.К.Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Згідно з опитуванням, 45,5% українців сходяться на тому, щоб Донбас залишався частиною України на тих же умовах, що і раніше, однак значна частина - 32,5% - готові надати Донбасу в складі України більше незалежності від Києва.

Жителі самого Донбасу вважають кращим варіантом, щоб Донбас залишався частиною України з отриманням більшої незалежності від Києва (42%). Бажання, щоб Донбас (ДНР і ЛНР) став незалежною державою, висловили 26%, а 16% бачать Донбас у складі Російської Федерації.

На збереження статусу Донбасу на тих умовах, що й раніше, згодні лише 7% жителів Донбасу, що йде в розріз з громадською думкою інших регіонів: зберегти колишній статус Донбасу воліли б 74% жителів західної України, 53% - центральної, 35% - південної і 40% - східної, а надати Донбасу більше незалежності від Києва згодні 18% жителів західної України, 32% - центральної, 33% - південної і 40% - східної.

У дослідженні наголошується, що громадська думка Росії щодо майбутнього статусу Донбасу суттєво відрізняється від української позиції: більшість росіян (41%) бачать Донбас незалежною державою, 23% - хотіли б, щоб Донбас став частиною Російської Федерації. Однак ще менше росіян хотіли б, щоб Донбас залишався українським.

Національне дослідження громадської думки населення України було проведено з 12 по 21 вересня 2014 року. Всього було опитано 2035 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2,2%. Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях країни, крім Криму та Луганської області.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини