RU

До Євро-2012 складено меню з десяти українських страв

20.03.2012, 13:01
До Євро-2012 складено меню з десяти українських страв - Фото
2ae753436b688d716cb62f68d67d2493.jpg
У рамках всеукраїнського конкурсу "Смакуй, Країно!" президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу Алекс Ліссітса та міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк представили національне меню Україні - десять найпопулярніших традиційних українських страв.

"Наближення знакової для України події Євро-2012 сподвигло нас популяризувати українську національну кухню не тільки серед українців, але і серед іноземних гостей - футбольних фанатів. Тому Український клуб аграрного бізнесу та Міністерство аграрної політики і продовольства вирішили провести всеукраїнський конкурс і визначити національне меню і національну страву", - сказав Ліссітса, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Ліссітса розповів, що починаючи з 15 лютого, в оргкомітет конкурсу можна було надсилати рецепти національних кулінарних страв. "Всього організатори отримали більше тисячі рецептів з різних регіонів країни та з-за кордону", - зазначив він.

За словами Ліссітси, спеціально створена комісія з істориків, етнографів, рестораторів і шеф-кухарів вибрала 10 страв, які склали національне меню: борщ український, капусняк запорізький, холодець, сало з часником, деруни традиційні, ковбаса домашня, налисники з сиром, порося, запечене з гречаною кашею, вареники з капустою й грибами та пиріг з яблуками.

За словами організаторів конкурсу, сформоване національне меню буде представлено в мережі ресторанів-партнерів конкурсу.

Крім цього, як зазначив Присяжнюк, з сьогоднішнього дня починається голосування за найкращу національну страву України. Рецепти-фіналісти першого етапу конкурсу опубліковані на офіційному сайті конкурсу, з них шляхом інтернет- і смс-голосування пропонується вибрати одне блюдо-переможець, яке буде представлено 20 травня.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини