RU

До "Українського кіберальянсу" прийшли з обшуками. Що відбувається

25.02.2020, 12:10
До
Фото: depositphotos.com

25 лютого у групи активістів "Українського кіберальянсу" проходять обшуки, повідомляється на Facebook-сторінці організації.

Зараз правоохоронні органи проводять слідчі дії за місцем реєстрації кіберекспертів Андрія Перевезія, Олександра Галущенка і Шона Таунсенда. Перевезій на сторінці в Facebook підтвердив інформацію про обшуки.

"У нас зараз немає більш детальної інформації про причини таких дій. Ми пов'язуємо дії Національної поліції України з політичним тиском на наших активістів", - сказано в зверненні альянсу.

Кіберактивістів нібито звинувачують у зломі табло Одеського аеропорту і виведенні на нього напису "Fuck you Gretta". Обшук санкціонований постановою одеського суду.

Підставою для слідчих дій стала стаття 361 Кримінального Кодексу України - "Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку".

Заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко в коментарях під постом Перевезія написав, що "представники поліції запевнили його, що все буде (проходити - ред.) згідно закону, так як в ухвалі суду". "Звичайно, я не розумію навіщо там силовий підрозділ, але слідчий сам обирає процедуру", - підсумував Федієнко.

Нагадаємо, що "Український кіберальянс" - це спільнота українських кіберактивістів із різних міст України та світу, що виникла навесні 2016 з об'єднання двох груп кіберактивістів FalconsFlame і Trinity.

Читайте російською: К "Украинскому киберальянсу" пришли с обысками. Что происходит

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини