RU

Для українських ЗМІ хочуть написати правила освітлення самогубств

26.07.2017, 17:58
Для українських ЗМІ хочуть написати правила освітлення самогубств - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine
Для українських ЗМІ розробляють правила висвітлення теми самогубств. Про це повідомляє прес-служба Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Проект саморегулятивного акту N2, який у вівторок, 25 липня, за участю представників медіагруп і психологів обговорила робоча група по створенню правил захисту дітей в медіа, передбачає певні етичні норми освітлення суїцидів в ЗМІ.

"Проект розроблений на основі етичних кодексів журналістів, мовників і регуляторів різних країн світу, в тому числі України, Литви, Болгарії, Великобританії, Канади. При його розробці ініціативна група намагалася дотримуватися юридичної термінології, яка буде зрозуміла відповідним фахівцям", - відзначили в Нацраді.

У ході дискусії йшлося про принципи і правила освітлення самогубств, в тому числі дітей, про спосіб відбору слів і відеоматеріалів, озвучування фактів і версій причини аварії, формування ЗМІ уявлення про явище самогубства.

Читайте також: Нацрада винесла попередження двом каналам за брутальну лексику

Після обробки висловлених зауважень робоча група збереться у другій половині серпня цього року на чергове засідання для подальшої роботи над документом, повідомили в Нацраді.

20 липня 2017 року повідомлялося, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект про кримінальну відповідальність за доведення за допомогою так званих груп смерті в соцмережах до самогубства або його спроби, а також за доведення до нанесення собі каліцтв або спроби це зробити.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини