Для кого є найбільш небезпечним коронавірус: висновки науковців із Китаю

Крім похилого віку, головні чинники збільшення шансів померти від коронавірусу - сепсис і/або тривалі запальні процеси, проблеми зі згортанням крові, а також хвороби серця. Про це йдеться в дослідженні китайських науковців, опублікованому в меджурналі The Lancet.
Підпишіться на наші новини в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Автори вивчили 191 випадок (дорослі пацієнти з COVID-19) в Ухані, звідки пішла інфекція. 137 осіб із цієї вибірки одужали, 54 померли з 29 грудня 2019 року до 31 січня 2020-го включно. Середній вік тих, хто вижив, становив 52 роки, померлих - 69 років.
У доповіді уточнюється, що дві третини пацієнтів потрапили на лікування у важкому або критичному стані. В середньому лихоманка у них тривала 12 діб, хоча кашляли значно довше - навіть під час виписки. Задишка (у тих, хто одужав) тривала в середньому близько двох тижнів.
Читайте також: Меркель: До 70% населення можуть заразитися коронавірусом
Крім зазначених вище факторів, які ведуть до зниження шансів вижити, додаткові фактори ризику - гіпертензія та діабет.
За даними дослідників, хворі могли заражати оточуючих у період від 8 до 37 діб (із тих, хто в підсумку видужав), а ті пацієнти, які не вижили, залишалися небезпечними для оточуючих до кінця.
Автори звіту застерігають: виписувати пацієнта можна тільки при негативному тесті на COVID-19, а не просто при відсутності симптомів.
- У кінці грудня 2019-го в КНР почався спалах інфекції COVID-19, яку викликає вірус SARS-CoV-2.
- Симптоми у хворих виявляються в середньому на шостий день.
- Ось поради, як захиститися і що робити, якщо заразився.
- В Україні вводять обмежувальні заходи: закриють школи, обмежать авіарейси.
- LIGA.net веде хроніку боротьби з цим патогеном.
Комментарі