RU

Для кого є найбільш небезпечним коронавірус: висновки науковців із Китаю

11.03.2020, 16:30
Для кого є найбільш небезпечним коронавірус: висновки науковців із Китаю - Фото
Фото: ЕРА

Крім похилого віку, головні чинники збільшення шансів померти від коронавірусу - сепсис і/або тривалі запальні процеси, проблеми зі згортанням крові, а також хвороби серця. Про це йдеться в дослідженні китайських науковців, опублікованому в меджурналі The Lancet.

Підпишіться на наші новини в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Автори вивчили 191 випадок (дорослі пацієнти з COVID-19) в Ухані, звідки пішла інфекція. 137 осіб із цієї вибірки одужали, 54 померли з 29 грудня 2019 року до 31 січня 2020-го включно. Середній вік тих, хто вижив, становив 52 роки, померлих - 69 років.

У доповіді уточнюється, що дві третини пацієнтів потрапили на лікування у важкому або критичному стані. В середньому лихоманка у них тривала 12 діб, хоча кашляли значно довше - навіть під час виписки. Задишка (у тих, хто одужав) тривала в середньому близько двох тижнів.

Читайте також: Меркель: До 70% населення можуть заразитися коронавірусом

Крім зазначених вище факторів, які ведуть до зниження шансів вижити, додаткові фактори ризику - гіпертензія та діабет.

За даними дослідників, хворі могли заражати оточуючих у період від 8 до 37 діб (із тих, хто в підсумку видужав), а ті пацієнти, які не вижили, залишалися небезпечними для оточуючих до кінця.

Автори звіту застерігають: виписувати пацієнта можна тільки при негативному тесті на COVID-19, а не просто при відсутності симптомів.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини