Для кавоманів. Вчені з'ясували, як знизити ризик для здоров'я - дослідження

24.04.2020, 11:45
Для кавоманів. Вчені з'ясували, як знизити ризик для здоров'я - дослідження - Фото
Фото: pixabay.com

Вживання фільтрованої через паперовий фільтр кави асоціюється з меншою смертністю прихильників такого способу приготування, ніж у любителів нефільтрованого напою або тих, хто каву взагалі не п'є. Результати дослідження Гетеборзького університету опубліковані у виданні European Journal of Preventive Cardiology.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Експеримент, в якому проводилося анкетування 508 747 осіб віком від 20 до 79 років, тривав 20 років. За цей час померло 46 461 особа (зокрема 12 621 – від серцево-судинних захворювань, близько половини з них - від інфаркту).

Учасники дослідження, крім стандартного опитувальника (зріст, вага, тиск, рівень холестерину, шкідливі звички, фізична активність, освіта), відповідали на запитання про те, як готують каву і скільки її п'ють.

У "фільтрувальників" ризик смерті був на 15% нижчим (на 12% у чоловіків і на 20% у жінок), ніж у тих, хто кави не пив. Це може бути викликано тим, що напій багатий антиоксидантами, включаючи поліфеноли, припустили вчені. Також споживання кави пов'язане з більш низьким ризиком розвитку діабету – фактор ризику для "сердечників".

Найнижча смертність була серед споживачів 1-4 чашок фільтрованої кави на день.

Читайте також: Розвінчаний міф про шкоду вечірньої кави і чаю для здорового сну

Підвищена смертність від ішемічної хвороби серця при пристрасті до нефільтрованого напою частково обумовлена його зв'язком з рівнем холестерину в організмі, пишуть автори.

Порція нефільтрованої кави містить приблизно в 30 разів вищу концентрацію речовин, що підвищують рівень ліпідів, порівняно з фільтрованою. Однак пористість фільтра і розмір часток молотої смаженої кави є визначальними факторами змісту кафестолу у фільтрованій каві.

  • Аналітики вказують, що методика дослідження далека від ідеальної, якої неможливо досягти при такій вибірці і тривалості експерименту.

Читайте також: Кава частково компенсує неправильне харчування - вчені

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации