RU

Дія.City, хмарні технології і криптовалюта: в Мінцифрі розповіли про плани на 2021 рік

13.01.2021, 14:44
Дія.City, хмарні технології і криптовалюта: в Мінцифрі розповіли про плани на 2021 рік - Фото
Фото: Міністерство цифрової трансформації

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці в Facebook розповів про пріоритети відомства на 2021 рік. Міністерство хоче законодавчо прирівняти електронні паспорти до фізичних, спростити зміну реєстрації та врегулювати віртуальні активи.

Федоров назвав 7 законопроєктів, які, на його думку, будуть пріоритетними в 2021 році. Міністерство буде допрацьовувати їх із комітетом цифрової трансформації у Верховній Раді.

  1. Зміни до закону, які дозволять повністю прирівняти електронні паспорти до звичайних пластикових/паперових паспортів (сьогодні використання електронних паспортів регулюється постановою Кабінету міністрів про експеримент).
  2. Зміни до закону про місце зміни реєстрації. Міністр зазначив, що сьогодні це найпопулярніша послуга. У міністерстві хочуть зробити її практично декларативною, скасувавши прописку в багатьох життєвих ситуаціях, де вона реально не потрібна, а там де потрібна – зробити доступною в кілька кліків.
  3. Рамковий закон, який дозволить розпочати впроваджувати "безпаперовий режим" або paperless. "Це коли держава не має права вимагати документ у людини, якщо він вже є в будь-якому державному реєстрі", – додав Федоров.
  4. Закон про Дія.City, який за словами міністра, має стати однією із найкращих податкових і правових систем для IT і креативної індустрії в світі.
  5. Законопроєкт про реєстри (про ефективність і надійність зберігання персональних даних), який дозволить запустити платформу для розгортання реєстрів, поліпшити якість даних у реєстрах та багато інших переваг, вважають у Мінцифрі.
  6. Закон про віртуальні активи, який легалізує і відкриє ринок криптовалюти. Законопроєкт вже пройшов перше читання.
  7. Закон про "хмари", який відкриє ринок хмарних технологій для зберігання даних.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини