RU

Директор державного підприємства привласнив 16 млн. грн.

18.11.2010, 09:35
Директор державного підприємства привласнив 16 млн. грн. - Фото
f914d68062fc3b6fd829651d4ec06498.jpg

Директор державного підприємства привласнив 16 млн. грн.
Управління спеціальних розслідувань Державної податкової адміністрації (ДПА) припинила діяльність групи, яку очолював директор державного підприємства "Ресурспостач". Вона завдала державі збитків на суму понад 16 млн. грн.

Як повідомляє прес-служба ДПА, у 2007 році на знайомих чиновника були зареєстровані три фіктивні підприємства. Усі "псевдокерівники" зізналися, що жодного стосунку до діяльності підприємств не мали і зазначалися директорами лише на папері. Документи, печаті і коди доступу до управління розрахунковими рахунками підприємств типу "клієнт-банк" вони передали директору ДП "Ресурспостач".

На початку 2008 року той отримав від керівництва Держкомрезерву завдання придбати для матеріального резерву пневматичні шини. Участь у "тендері" на постачання брали дві фірми, підконтрольність яких чиновнику засвідчена. "Виграла" тендер одна з них, діставши право продати "Ресурспостачу" майже 30 тисяч комплектів шин за більш ніж 40 млн. гривень.

Товар фірма придбала у ще однієї фірми зі сфери інтересів директора, яка, у свою чергу, придбала шини у представництва білоруської компанії за 24 млн. гривень. "Накрутка" фірм зловмисника становила понад 16 млн. гривень.

У 2008 році директор реалізовував усі комплекти шин через інше ТОВ за 24 млн. гривень (фактично за реальною ціною).

За фактом розкрадення з державного матеріального резерву коштів на суму 16 142 613 гривень проти директора ДП і "керівників" трьох його підприємств порушили кримінальну справу за ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу - "Фіктивне підприємництво", а проти чиновника - ще і за ч. 5 ст. 191 - "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем". Зараз чиновника розшукує міліція.

Злочинність і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини