RU

Діджитал-гігієна. Міноборони хоче обмежити активність військових в соцмережах

06.03.2020, 17:49
Діджитал-гігієна. Міноборони хоче обмежити активність військових в соцмережах - Фото
Аліна Фролова (фото - прес-служба Мінінформполітики)

Міністерство оборони України має намір навчити українських солдат діджитал-гігієні. Про це сказала в інтерв'ю Укрінформ заступник міністра оборони Аліна Фролова.

За її словами, для забезпечення дисципліни і захисту розглядають введення обмежень на спілкування, наприклад, в соцмережах.

"Ми маємо приклади розсилки ворогом SMS нашим хлопцям. Тобто установки, які дозволяють на лінії розмежування розкидати есемески - і наші бійці періодично можуть отримувати повідомлення про те, що "вас чекають вдома", що "покиньте позиції", тобто ті речі, які можуть психологічно на них впливати", - сказала Фролова.

Як приклад такого впливу заступник міністра привела навчання НАТО в балтійських країнах. Організатори зареєстрували фейкову сторінку цих навчань, і солдати-учасники підписалися на неї. Творці сторінки так дізналися, в яких підрозділах служать військові, де вони розташовані.

Військових, які підписалися, розшукали в інших соцмережах і додатках, включаючи сервіси онлан-знайомств. Солдатам призначали побачення, через що майже цілий підрозділ покинув зону перебування. На цей експеримент було витрачено менше 200 євро.

Як відповідь на подібні випадки заступник міністра пропонує навчати бійців цифровій гігієні і критичному мисленню. Також необхідно вводити певні обмеження. Якщо людина в армії, то вона не може фотографувати і викладати фото з геолокації, не може публікувати інформацію про свій підрозділ, повідомляти іншу інформацію.

Нормативні документи, що регламентують ці питання, розробляються. Зараз є документи, які мають рекомендаційний характер

  • Раніше Фролова розповіла, що в гібридній війні неможлива перемога старого типу. Підняти прапор над штабом ворога не вийде. У гібридної війні перемога теж гібридна.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини