RU

Держміграції хоче видавати закордонні паспорти з 16-річного віку

08.04.2014, 09:37
Держміграції хоче видавати закордонні паспорти з 16-річного віку - Фото
21ad0fe2770fbd30fe93fe436bd19d71.jpg
Державна міграційна служба України ініціює видачу закордонного паспорта з 16-річного віку  а не з 18-річного, як це здійснюється на даний момент, повідомляє прес-служба Держміграції.

"Таке нововведення необхідно молоді, яка планує навчатися за кордоном, так як оформлення проїзного документа дитини створює суттєві незручності для таких дітей через обмеження терміну дії документа - три роки. Крім того, не всі держави в світі визнають цей документ", - йдеться в повідомленні.

Відомство також ініціює спрощення процедури видачі закордонного паспорта. Зокрема, пропонується відмовитися на етапі видачі закордонного паспорта від перевірок обставин, що перешкоджають пропуску громадянина через державний кордон України. Міграційна служба виходить з того, що перевірка таких обставин (зокрема інформації про відсутність судимості) в будь-якому випадку проводиться прикордонною службою під час перетину кордону шляхом автоматичної перевірки наявності даних у відповідних базах даних. Таким чином, Держміграції пропонує залишити за службою тільки ідентифікацію особи при оформленні закордонного паспорта.

Перевірка іншої інформації, на думку відомства, тільки затягує процес оформлення закордонного паспорта, є додатковим навантаженням на працівників Держміграції і створює передумови для корупції.

Держміграції пропонує залишити обмеження на видачу закордонного паспорта тільки у випадках оформлення дозволу на виїзд на постійне місце проживання за кордоном.

Відповідні зміни пропонується внести до закону "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України". Очікується, що в разі прийняття законопроекту термін оформлення закордонного паспорта Держміграції зможе скоротити до 20 днів.

Нагадаємо, прем'єр -міністр  Арсеній Яценюк у присутності делегації ЄС підписав проекти законів, які забезпечують перехід України до другого етапу переговорів щодо безвізового режиму - імплементаційного. Зокрема, в пакет увійшла затверджена форма біометричного паспорта, який, як стверджує Яценюк, можна буде випускати вже в 2014 році і в два рази дешевше, ніж звичайні закордонні паспорти, які "випускає одна відома приватна фірма".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини