RU

День народження СБУ

25.03.2009, 09:10

У середу, 25 березня, працівники Служби безпеки України відзначають професійне свято.

День СБУ був встановлений в Україні Указом Президента N193/2001 від 22 березня 2001 року. Як йдеться у тексті документа, свято встановлене, "враховуючи заслуги Служби безпеки України у справі захисту державного суверенітету України, конституційного ладу, територіальної цілісності, законних інтересів держави, забезпечення прав і свобод людини і громадянина".

Закон "Про Службу безпеки України" від 25 березня 1992 року визначає СБУ як державний правоохоронний орган спеціального призначення, що забезпечує державну безпеку України. СБУ підкоряється Президенту України і є підконтрольною Верховній Раді.

Питання про необхідність реформування колишньої союзно-республіканської системи органів державної безпеки виникло після проголошення незалежності України. 20 вересня 1991 року Верховна Рада України прийняла Постановау "Про створення Служби національної безпеки України". Цією ж Постановою було ліквідовано Комітет державної безпеки УРСР.

Першим виконувачем обов'язків новоствореної структури став Микола Голушко. Вже у листопаді 1991 року парламент призначив головою Служби національної безпеки України Євгена Марчука. Зараз розділом СБУ є Валентин Наливайченко, призначений на цю посаду Постановою ВР від 6 березня 2009 року.


Найважливішими напрямами діяльності СБУ є розвідка і контррозвідка.

У структурі Служби діє Департамент контррозвідувального захисту економіки держави. Служба безпеки, згідно з своєю компетенцією, протидіє розкраденню державного або колективного майна в особливо великих розмірах, розкраданню або протиправному використанню бюджетних коштів, здійснює контррозвідувальну роботу у фінансовій і кредитно-банківських системах, в сферах приватизації, зовнішньоекономічній діяльності.

Свята, традиції: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини