RU

Дельфіни не лікують, і купання з людьми їм не подобається - Супру

23.10.2018, 13:06
Дельфіни не лікують, і купання з людьми їм не подобається - Супру - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Користь дельфінотерапії не має наукових підтверджень, а ефект від купання з дельфінами такий же, як і від спілкування з іншими тваринами. Про це на своїй сторінці в Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За її словами, широко розрекламоване купання з дельфінами не приносить людям користі, а лише дохід організаторам такого "лікування" - один сеанс коштує до 3 тис.грн.

Позитивний вплив від спілкування з дельфінами має такий же ефект, як гра з собакою чи котом, спілкування з вівцями і навіть комахами, і не має ніякого наукового підтвердження, зазначає Супрун. Тому терапія за участю тварин є лише підтримкою основного курсу терапії, але не методикою лікування.

Гіпотеза про те, що ультразвук, який видає дельфін в процесі ехолокації, впливає на баланс нейротрансмітерів в мозку людини, експериментами не підтверджена. Дослідники записали 83 сеансів дельфінотерапії в центрі Dolphins Plus у Флориді і встановили, що ультразвуки, що видаються дельфінами, не досягали навіть мінімального порогу прийнятих для ультразвукової терапії медичних норм.

Міф про те, що дельфінотерапія точно не зашкодить, також неспроможний, оскільки у людей з дельфінами є загальні інфекційні хвороби: кандидоз, сальмонела та інші, і існує ризик ними заразитися.

Читайте також: У Києві демонтували будівлю дельфінарію Немо

У природному середовищі дельфіни пропливають до 160 км в день, тому навіть найбільший дельфінарій для тварин є тісною консервною банкою. Тому твердження про те, що дельфінам подобається купатися з людьми, також сумнівно.

Дельфіни і інші морські тварини мешкають в солоній морській воді. У неволі вони знаходяться в звичайній водопровідній воді, розведеною морською сіллю та іншими хімікатами, в тому числі хлором. Від такої води дельфіни хворіють, сліпнуть, у них роз'їдається шкіра.

На волі дельфіни живуть від 25 до 50 років, а в дельфінаріях більше половини тварин помирають протягом перших двох років перебування в неволі, а ті, які долають цей термін, живуть в середньому 6 років.

Раніше Супрун розповіла, що домашні тварини зміцнюють слабкий імунітет.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини