RU

Декларації з лікарями: Супрун розповіла про випадок шахрайства

03.05.2018, 12:34
Декларації з лікарями: Супрун розповіла про випадок шахрайства - Фото
Уляна Супрун (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в своєму Facebook розповіла про випадок шахрайства в процесі підписання декларацій між пацієнтами і лікарями.

За її словами, такий собі громадянин прийшов до медустанови підписати декларацію з лікарем і дізнався, що в електронній системі охорони здоров'я вже є його персональні дані і декларація, яку він ніколи не підписував. Глава МОЗ пообіцяла розібратися з цим випадком і залучити причетних до відповідальності.

Супрун наголосила, що внесення даних пацієнта в систему без його відома і підписи - це "шахрайство з метою заволодіння державними коштами", за яке передбачена кримінальна відповідальність, і такими випадками буде займатися Нацслужби здоров'я.

Чиновниця пояснила, що пацієнт, який опинився в подібній ситуації, може подати заяву про припинення декларації або ж підписати нову з іншим лікарем, при цьому попередню буде автоматично анульовано. Також можна звернутися зі скаргою в медустанову, де це сталося.

Лікарю ж в такому випадку рекомендується повідомити службу підтримки системи, до якої він підключений, і керівника медзакладу. При цьому медик на прохання пацієнта може підписати з ним нову декларацію.

25 квітня 2018 року Супрун повідомила, що за неповний місяць майже 2 млн українців обрали своїх лікарів.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини