RU

Де в Україні жити добре: опитування жителів найбільших міст

11.02.2014, 12:48
Де в Україні жити добре: опитування жителів найбільших міст - Фото
Фото: ratinggroup.com
Найбільше задоволених проживанням у рідному місті - серед жителів Харкова (90%), Одеси, Львова та Києва. Трохи менше - в Дніпропетровську (80%) та Донецьку (78%), в т. ч. дуже подобається - всього третини. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи Рейтинг.

Київ в уявленні більшості його жителів є зеленим містом (54 %) з великою кількістю молоді. Також він має багату історію і численні пам'ятники, що робить його одним з найпривабливіших міст України для туристів (52%). На думку киян, їх місто дає найбільші можливості для розвитку дитини (34 %) , а також працювати і заробляти (46 %). Разом з цим, жителі Києва найменше вважають, що тут уміють працювати (21%).

Львів, на думку більшості його жителів, є привабливим містом для туристів (61%), які мають багату історію і красиву архітектуру з великою кількістю пам'яток, а також численними кафе і кав'ярнями. Львів'яни більше за інших вважають, що їхнє місто є релігійним і духовним (42%), тихим і затишним, в якому безпечно жити. Найменше Львів надає можливості працювати і заробляти (12%), розвивати дітей, про що свідчить найменший показник якості освіти (7 %). Також місцеві мешканці незадоволені кількістю торгово-розважальних центрів і зручністю пересування містом.

Харків для його жителів є зеленим містом з великою кількістю торгово-розважальних центрів, в якому проживає багато молоді (62%). Значна кількість опитаних (45%) відзначають наявність гарної архітектури, пам'ятників, а також численних кафе та кав'ярень. Місцеві жителі вважають своє місто тихим, акуратним, а також екологічно чистим, що значно відрізняється від інших міст. Також у Харкові вище, ніж в інших містах, оцінюють якість освіти, доріг та медицини, що робить його містом великих можливостей (38%) з невисокою вартістю життя.

Найбільш важливою відмітною рисою Дніпропетровська, на думку його жителів, є велика кількість молоді (67%). Місцеві жителі оцінюють рідне місто як індустріальне, проте з наявністю багатьох торгово-розважальних центрів, кафе і кав'ярень. Дніпропетровськ в представленні його жителів є найбільш політично активним містом (33%), яке грає важливу роль у розвитку країни (50 %). Серед недоліків - місто не є екологічно чистим, тихим і охайним, а також малопривабливе для туристів. Місцеві жителі не вважають, що в місті добре годують і звертають увагу на погані дороги.

Донецьк для його жителів - це індустріальне місто з великою кількістю парків, скверів і торгово-розважальних центрів. Більше половини опитаних відзначали цікаве спортивне життя (за цим показником Донецьк - явний лідер серед інших міст України). У меншій мірі для Донецька притаманне цікава культурне життя міста (23 %), багатство історії, краса архітектури і наявність пам'ятників, духовність і релігійність, а також дотримання традицій. Менше, ніж інші міста, на думку жителів Донецька, характеризує рідне місто якість освіти (+9%) і наявність великих можливостей: для розвитку дитини (19%), працювати і заробляти (24%).

Більшість жителів Одеси вважають, що їхнє місто має багату історію (73%), гарну архітектуру і пам'ятники. Воно є привабливим для туристів, оскільки тут дотримуються традицій (40%), найцікавіше культурне життя (37 %), а також добре годують. В Одесі більше, ніж в інших містах, вважають, що тут живуть доброзичливі і приємні люди, які вміють відпочивати. Найменше жителі Одеси відзначають якість доріг та медицини (3%), невисоку вартість життя (1%). У порівнянні з іншими містами Одеса не є політично активним містом (8%).

Опитування проведене у вересні-листопаді 2013 року, в ньому взяли участь по 800 респондентів у віці від 18 років у Києві, Львові, Харкові, Дніпропетровську, Донецьку та Одесі. Метод опитування - особисте інтерв'ю. Похибка становить не більше 3,5 %.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини