RU

Де мріють працювати сьогоднішні школярі. Дослідження

09.10.2019, 16:46
Де мріють працювати сьогоднішні школярі. Дослідження - Фото
Фото - depositphotos.com

Тільки 2% підлітків вибирають професію аграрного спрямування або роботу в сільськогосподарській галузі, йдеться в результатах дослідження, проведеного аналітичним агентством Proinsight Lab на замовлення Міжнародного сільськогосподарського гіганта Corteva Agriscience. Дослідження проводилося в серпні серед підлітків віком 14-18 років і їх батьків в 6 країнах (Україна, Румунія, Угорщина, Чехія, Польща, Росія). Опитано 5850 респондентів шляхом онлайн тестування.

Причому, задіяність батьків в сільському господарстві не сильно впливає на вибір дітей - серед дітей, чиї батьки працюють в сільському господарстві, агропрофесіі вибирають тільки 4%, а бажання працювати в сільському господарстві вибрали 6% серед цих дітей. Серед батьків, які працюють в сільському господарстві, тільки 2% побажали б дітям освоїти агропрофессії або знайти роботу в цій галузі. Батьки, які не задіяні в сільському господарстві, не рекомендують взагалі дітям аграрний напрямок.

У той же час більшість підлітків вибирають професії напряму ІТ (25% серед підлітків і 32% - серед їх батьків), медицини і фармацевтики (8%), а також творчі спеціальності (7%), готельно-ресторанний бізнес та туризм (4% ). Рекомендації батьків збігаються з вибором підлітків.

Читайте також: Агрогігант з активами в Україні виходить на IPO в Нью-Йорку

Для більшості учасників опитування сільське господарство виявилося незнайомою сферою діяльності, і саме це є ключовою причиною відсутності вибору на користь сільського господарства під час планування кар'єри (52% підлітків, 49% батьків). Більше третини опитаних підлітків (38%) також заявили, що ця галузь їм нецікава. При цьому, рівень знання сільськогосподарських спеціальностей серед підлітків в Україні виявився досить високим - всього 21% опитаних підлітків не могли пригадати жодної сільськогосподарської спеціальності, а найвідомішими агроспеціальностями були названі: агроном, тракторист і ветеринар.

Згідно з дослідженням, ключовими проблемами для підготовки нового покоління працівників сільського господарства України сьогодні є низький рівень знання про галузь у більшості населення країни і неправильне уявлення про сільськогосподарську працю, яке не відповідає рівню професійних амбіцій підлітків та їхніх батьків. Щоб залучити молодь до роботи в сільському господарстві, доцільно знайомити молодь і батьків з сільським господарством, формувати позитивний імідж галузі. При цьому для комунікації з молоддю необхідно використовувати ті канали, які впливають на їхнє життя. Дослідження показало, що, визначаючи значимість інших людей у ​​виборі професії, повний вплив на українських підлітків, на думку самих дітей, надають в рівній мірі батьки/родичі і соціальні мережі/блогери (по 12%), потім значущий вплив надають психологи/соціальні медичні працівники (10%), і тільки потім слідують друзі (9%) та вчителі (8%).

Читайте також: "До 2050 року буде 10 млрд населення. Питання: як їх нагодувати?"

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини