RU

ДАІ зобов'яже водіїв їздити з увімкненими фарами цілодобово

26.06.2012, 09:31
ДАІ зобов'яже водіїв їздити з увімкненими фарами цілодобово - Фото
989c79198e6c7caad75786ade7c17c1e.jpg
Кабінет міністрів з подачі ДАІ готує чергові зміни до постанови N1306, яка пропонує водіям, як вести себе на дорогах. Проект вже пройшов стадію громадського обговорення, і зараз в нього вносяться фінальні поправки, - передає газета Сегодня.

У пропонованих змінах йдеться про вимогу 7 місяців на рік їздити з увімкненими фарами і про повернення штрафу за перевищення швидкості в місцях міфічних дорожніх робіт. У прес-службі управління ДАІ МВС повідомили, що зараз обробляються зауваження до проекту, і можливі зміни. Наприклад, скоротять період їзди з включеними фарами (до 1 квітня, а не до 1 травня). Також в ДАІ обіцяють перший час не штрафувати, а тільки попереджати за не ввімкнені вдень ​​фари.

Нововведення в ПДД виглядають таким чином:

1. З 1 жовтня по 1 травня всі механічні транспортні засоби повинні цілодобово їздити з увімкненими фарами. Зараз такого немає, ПДР вимагають включати фари в темний час доби і "в умовах недостатньої видимості", наприклад, при негоді. Штраф за порушення - 340-425 грн.

Плюс: транспорт буде помітніше на дорозі, що допоможе уникнути аварій, особливо якщо автомобіль їде на високій швидкості.

Мінус: збільшується витрата палива (частина потужності, що розвивається двигуном, йде на освітлення), скорочується термін служби фар і ламп в габаритних вогнях.

2. Додаткові обмеження дозволеної швидкості руху (60 км/год - у населених пунктах, 90 км/год - поза населеними пунктами, 130 км/год - на автострадах) можуть вводитися тимчасово і постійно. Поруч зі знаком, що обмежують швидкість, повинен бути знак, що пояснює, чому треба їхати повільніше (наприклад, попереду дорожні роботи, пішохідний перехід, школа).

Тимчасові обмеження вводяться:

- при дорожніх роботах;

- у місцях проведення масових або спецзаходів (мітинги, навчання);

- при стихійних лихах.

Постійні обмеження вводяться:

- на небезпечних ділянках доріг і вулиць (круті повороти, обмежена видимість, звуження дороги);

- перед пішохідними переходами;

- Перед стаціонарними постами ДАІ;

- на ділянках доріг біля шкіл, дитсадків, дитячих оздоровчих таборів.

Зараз:

- швидкість може бути обмежена тільки при дорожніх роботах;

- якщо роботи не ведуться або закінчені, а знаки стоять - водія штрафувати не мають права;

- протяжність ділянки з обмеженою швидкістю не може перевищувати 2 км. Пункти 2-3 запропоновано скасувати.

Плюс: узаконять фактично існуючі необхідні обмеження, які дозволяють зменшити ймовірність ДТП.

Мінус: ДАІ отримує право необмежено "розтягувати" зону дії знаків, що обмежують швидкість і штрафувати водіїв навіть якщо знак не має сенсу (не ведуться дорожні роботи).

Штраф за перевищення швидкості: на 20-50 км/год - 255-340 грн., понад 50 км/год - 510-680 грн. або 30-40 годин громадських робіт.

Відносно нововведень правозахисник Олексій Святогор зазначив, що їзду з увімкненим цілодобово світлом вже намагалися вводити, але скасували після протестів водіїв - багато забували вдень при зупинці вимикати фари, а потім не могли завести машину через розрядженого акумулятора. "Також це посилить корупцію на дорогах: забув водій в сонячний січневий день включити фари - заробив штраф або доведеться відкуповуватися від інспектора, а сенсу в такому вимозі я не бачу. Те ж стосується і повернення штрафів за перевищення швидкості, якщо ніяких дорожніх робіт немає, пряме хабарництво. А от скасування вимоги про двокілометровій протяжності дії знаку, що обмежує швидкість, правильна, все одно воно не працює ", - підкреслив він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини