RU

Даішники мають право штрафувати водіїв на дорозі, - МВС

06.12.2011, 16:05
Даішники мають право штрафувати водіїв на дорозі, - МВС - Фото
30c98db91b5cb920177c2274b20e1bec.jpg
Про це повідомив сьогодні журналістам на прес-конференції заступник начальника УДАІ МВС України Володимир Резніков. Він зазначив, що в деяких ЗМІ останнім часом поширюється думка, що звичайні інспектори ДАІ не мають права складати адмінпротоколи та накладати штраф на водіїв.

"Вони мають таке право. Відповідно до чинного законодавства, будь-яка посадова особа ДАІ, у якої є звання від рядового до генерал-майора, має право в ході розгляду справи про адміністративне порушення виносити постанову у справі і накладати стягнення у цій справі", - сказав Резніков, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Резніков наголосив, що діяльність співробітників ДАІ повністю законна. "У тому випадку, коли співробітник міліції буде зупиняти транспортний засіб і складати протокол про порушення правил дорожнього руху і на місці накладати штраф, то ці дії цілком законні", - додав він.

Що стосується рішення Виноградівського суду Закарпатської області від 16.08.2010, яке і стало причиною різних тлумачень дій даішників, на думку Рєзнікова, воно є неправомірним. Він наголосив, що в ході розгляду суддя порушила низку норм матеріального та процесуального права. Резніков зауважив також, що рішення суддя ухвалила, посилаючись не на ту статтю Кодексу про адмінпорушення, яка регулює дані правовідносини.

Нагадаємо, раніше закарпатський водій виграв суд у автоінспектора, який зупинив його за перевищення швидкості й на місці виписав постанову про штраф в 255 грн. Мотивом позитивного для водія рішення суду стало те, що суду не надали жодного доказу того, "що інспектор Кукуль М.Ю. має право самостійно виносити постанови у справах про адмінпорушення, оскільки таке право надано тільки інспекторам адміністративної практики ДАІ МВС України".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини