RU

ДАІ розповіла про фотофіксацію порушень ПДР під Києвом

02.04.2013, 11:04
ДАІ розповіла про фотофіксацію порушень ПДР під Києвом - Фото
Комплекси поміщені у спеціальні антивандальні бокси (фото - sai.gov.ua)

Як повідомляє прес-служба ДАІ, Державтоінспекція приступила до застосування на дорогах Київської області нової системи передачі даних про перевищення швидкості водіями. Про роботу таких пристроїв учасників дорожнього руху попереджають спеціальні знаки: "Увага, здійснюється фото-відео фіксація порушень Правил дорожнього руху". Ці покажчики розташовані в 1,5 км від місця роботи самих пристроїв, що знаходяться в сірих боксах у узбіччя дороги.

ДАІ розповіла про фотофіксацію порушень ПДР під Києвом
"Нові пристрої змушують водіїв пригальмовувати, зменшуючи швидкість до рівня дозволеної. Не пригальмуєш - отримаєш протокол і потім заплатиш штраф. В такому боксі знаходиться комплекс "Гарпун", який приєднаний до лазерного вимірника швидкості "TruCAM". Останній вимірює швидкість автомобіля, здійснює фото фіксацію порушення (прилад робить до трьох знімків в секунду), а "Гарпун" протягом десяти секунд передає інформацію на робочий комп'ютер інспектора, який знаходиться в декількох кілометрах від стаціонарних постів ДАІ ", - розповіли в Державтоінспекції.

"Як тільки автомобіль перевищив швидкість, на комп'ютері інспектора з'являється повна інформація про скоєне порушення: фотографія автомобіля, на якій можна розгледіти навіть обличчя водія, час і точне місце (прилад показує географічну широту і довготу). Після чого інспектор на законних підставах зупиняє автомобіль, складає протокол і виписує постанову про накладення штрафу за адміністративне порушення ", - зазначили у відомстві.

У ДАІ підкреслюють, що мета використання комплексу "Гарпун" - зменшення швидкості автомобілів на аварійно небезпечних ділянках. "Як правило, цей комплекс встановлюється біля пішохідних переходів, в місцях для розвороту транспорту. Ми не ставимо своєю метою карати водіїв або збільшувати кількість штрафів. Наше основне завдання - забезпечити безпеку дорожнього руху на автодорогах Київської області. В майбутньому ми плануємо збільшити кількість комплексів "Гарпун", - розповіли в Державтоінспекції.

Нагадаємо, про намір використовувати систему "Гарпун" в ДАІ заявляли ще восени минулого року, для чого було придбано 137 пристроїв за ціною 99 тис. грн. за штуку. Як повідомили в департаменті ДАІ, комплекси "Гарпун" будуть встановлені в першу чергу на дорогах державного значення та поміщені у спеціальні антивандальні бокси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини