RU

ДАІ попереджає водіїв про шахраїв з жезлами

28.12.2012, 12:01
ДАІ попереджає водіїв про шахраїв з жезлами - Фото
Фото: udai.gov.ua
Як повідомляє прес-служба ДАІ у Київській області, такі "інспектори" на власних автомобілях, з використанням форменого одягу схожого на форму співробітників міліції, з допомогою предметів схожих на жезл або диск з червоним світлоповертачем примусово зупиняють транспортні засоби. У більшості випадків їх метою стають автомобілі з інших регіонів України та автомобілі з іноземними номерами. "Створюючи таким чином аварійні ситуації і затори на дорогах, застосовуючи моральний тиск та незаконні методи, зловмисники змушують водіїв платити кошти за надання водіям екологічних карт", - кажуть у міліції.

Державтоінспекція наголошує, що учасники дорожнього руху в більшості випадків вважають, що зазначені дії здійснюють працівники Державтоінспекції, особливо це стосується іноземних громадян, при цьому члени формувань надають неправдиву інформацію щодо необхідності придбання так званих "екологічних карт". "Такі дії посягають на права і свободу людини, оскільки вони супроводжуються психологічним тиском, а іноді і обманом. Проходження замірів окису вуглецю і придбання "екологічних карт" не передбачено жодним нормативним актом України", - кажуть у ДАІ.

У ДАІ навели приклад одного з останніх таких випадків. На автодорозі Київ-Чоп співробітники міліції затримали двох членів громадської козацької організації "Екологічна безпека", які на приватному автомобілі з незрозумілою символікою на водійських дверях безпідставно зупиняли водіїв і вимагали купити екологічні карти, а в разі відмови - погрожували поставити автомобіль на штрафмайданчик.

У зв'язку із цим Державтоінспекція закликає учасників дорожнього руху звертати увагу на формений одяг людей з жезлами. Зокрема, у працівників ДАІ є нагрудний знак, на форменому одязі шеврон співробітника ДАІ, а також інспектора для несення служби використовують тільки службовий автотранспорт з відповідним обладнанням та забарвленням, на якому встановлені державні номерні знаки на синьому тлі.

Згідно з Правилами дорожнього руху право примусової зупинки транспортного засобу мають тільки працівники міліції. Також в ДАІ радять водіям у випадку зупинки автомобіля працівниками екологічного поста в формі схожій на формений одяг співробітників ДАІ або міліції, в першу чергу попросити пред'явити службове посвідчення. "Якщо ви переконалися, що зупинені співробітниками екологічної безпеки, то ви маєте право не надавати документи на транспортний засіб і посвідчення водія, і відмовитися від запропонованих "екологами" послуг. А тих, хто бажає подібним шляхом ввести в оману учасників дорожнього руху , ДАІ попереджає про сувору відповідальність згідно з чинним законодавством", - наголосили у відомстві.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини