RU

ДАІ починає видавати водійські права з чіпом

28.05.2013, 16:20
ДАІ починає видавати водійські права з чіпом - Фото
930f02f1d6112b228caeecc10880a44e.jpg
Відсьогодні ДАІ почне видавати водійські права з інформаційним чіпом, на який можна вносити біометричні дані власника. Про це розповів сьогодні на прес-конференції начальник центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС Сергій Будник, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Будник зазначив, що відтепер всі права в Україні будуть виготовлятися централізовано: після того, як громадянин звернеться із заявою про отримання або заміну прав, відповідна електронна заявка автоматично відправляється до органів Державного реєстру, їй буде присвоєно унікальний номер, за яким на підприємстві будуть виготовлені права. З сьогоднішнього дня права з чіпом будуть видаватися в Києві, а протягом місяця ця система запрацює по всій Україні.

Вартість виготовлення нових прав з чіпом складе 247,8 грн., в той час як вартість прав без чіпа - 198 грн. Будник уточнив, що нові права не будуть обов'язковими, і водій зможе вибирати, які права він хоче отримати - з чіпом або без. Він наголосив, що в Україні залишаються дійсними всі водійські права, крім тих, які були видані ще за часів СРСР - їх необхідно замінити до кінця поточного року.

За словами Будника, на чіп заноситься як інформація, яка вказана в самих правах, так і додаткова - домашня адреса, податковий номер або біометричні дані. Також у майбутньому співробітникам ДАІ планується закупити спеціальні пристрої, які зможуть зчитувати інформацію з чіпа.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини