RU

ДАІ обіцяє за новими правилами одразу не штрафувати

12.02.2013, 17:06
ДАІ обіцяє за новими правилами одразу не штрафувати - Фото
14f36cf01da31cffce393a187e6f3e78.jpg
Нові Правила дорожнього руху набувають чинності з 15 квітня цього року, проте Державтоінспекція обіцяє не штрафувати відразу водіїв, а перший час вести роз'яснювальну роботу. Про це під час прес-конференції повідомив начальник центру безпеки дорожнього руху автоматизованих систем МВС України Сергій Будник, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Будника, зміни ПДР приведені у відповідність з міжнародною конвенцією правил дорожнього руху і стандартів, які діють у країнах ЄС. "Вони набувають чинності з 15 серпня цього року. Так що у водіїв буде час з ними ознайомитися", - повідомив він.

Зокрема, проектом постанови Кабінету міністрів введено правило обов'язкового використання фар ближнього світла за межами населених пунктів в осінньо-зимовий період. "На жаль, існує величезна проблема з освітленням доріг і державного значення, і міжнародного значення. І там, де дороги проходять через населені пункти, трапляються аварії і гинуть пішоходи. До того ж у багатьох країнах з метою безпеки така норма використовується в незалежності від сезону", - сказав Будник.

Начальник центру безпеки дорожнього руху підкреслив, що Державтоінспекція перший час не штрафуватиме водіїв. "Будуть проводитися профілактичні бесіди." Але потім, звичайно, ми будемо вживати заходів", - сказав він.

Також новими Правилами дорожнього руху введено рекомендації щодо зимових та літніх шин. При цьому, як запевнив Будник, перевіряти технічний стан шин Державтоінспекція не буде. "Вся відповідальність за технічний стан автомобіля лежить на його власнику", - сказав він.

Також зміни стосуються нових норм для зовнішнього вигляду дорожніх знаків, їх дублювання, введення європейських зразків дорожніх знаків і дорожньої розмітки. Зокрема, розроблено 11 нових дорожніх знаків, які встановлюватимуться поступово по мірі необхідності заміни старих.

Крім того, за словами Будника, особливу увагу центр безпеки дорожнього руху МВС приділив безпеці дітей в шкільних автобусах. "У випадку висадки дітей з такого автобуса повинен бути включений маячок оранжевого кольору або аварійна сигналізація. Коли водій бачить такий автобус, він зобов'язаний знизити швидкість", - зазначив він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини