RU

ДАІ назвала головні претензії до автокав'ярень

30.04.2013, 09:57
ДАІ назвала головні претензії до автокав'ярень - Фото
Після заяв чиновників про небезпеку автокав'ярень, одна з них згоріла на Подолі (фото - kyiv.mns.gov.ua)
Як повідомляє прес-служба столичної ДАІ, заступник начальника управління ДАІ Києва Ігор Опанасенко заявив, що тільки з початку нинішнього року співробітники столичної Державтоінспекції склали близько 150 протоколів про адміністративні правопорушення відносно водіїв транспортних засобів, з яких здійснювався продаж гарячих напоїв і продавців таких машин. Крім того, на сім водіїв такі протоколи були складені повторно.

У ДАІ розповіли, що в багатьох випадках водії "автокав'ярні" заїжджають на тротуар, залишають торгувати продавця, а самі залишають місце торгівлі, щоб на них за пересування по тротуару не склали адміністративний протокол. "Таким чином, інспектору, щоб скласти документ доводиться чекати, поки з'явиться водій. Але нагадуємо, що згідно із законодавством інспектор може скласти адміністративний протокол і на продавця, який здійснює торгівлю без узгодження з органами ДАІ", - підкреслив Опанасенко.

Також Управління ДАІ направило на завод, що випускає автомобілі ЗАЗ, на які найчастіше ставлять кавоварки, запит щодо законності переобладнання машин для такої торгівлі. "В результаті була отримана відповідь, що зміни в конструкції і встановлення додаткового обладнання можуть призвести до зміни повної маси автомобіля з відповідними негативними наслідками. А це суттєве відхилення від норм і стандартів. Тому такі авто повинні вважатися переобладнаними, що вимагає узгодження з ДП Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут. Аналогічні листи також прямували офіційним дилерам автомобілів Peugeot і Ford, на базі яких теж часто встановлюються мобільні кав'ярні. Дилери, у свою чергу, поінформували, що встановлення додаткового обладнання не передбачено заводом виробником", - підкреслили у відомстві.

У ДАІ зазначили, що експлуатація незареєстрованого в МРЕВ ДАІ переобладнаного автомобіля є порушенням.

Нагадаємо, раніше в ДАІ спростували інформацію деяких ЗМІ, які з посиланням на депутата Київради від фракції УДАР Олексія Давиденка повідомили, що "нібито мобільні кав'ярні в столиці "кришують" співробітники ДАІ".

У Київській міськдержадміністрації заявили, що мають намір врегулювати роботу автокав'ярень. "Ці автомобілі - дуже серйозне питання, ми зараз розглядаємо рішення сесії, яка б врегулювала їх діяльність", - повідомив заступник голови КМДА Анатолій Голубченко. Чиновник підкреслив, що зараз більшість таких кав'ярень працює на газу, що в Україні заборонено.

Наприкінці минулого тижня,  після заяви столичних чиновників про небезпеку автокав'ярень, на Подолі сталася пожежа на одній з таких машин. Вогонь повністю знищив авто разом з обладнанням, ніхто не постраждав.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини